Головна Цікаво Пагубні наслідки весняного спалювання трав

Пагубні наслідки весняного спалювання трав

365
0

Навесні починається сезон спалювання сухої трави горе-господарями, які переконані, що циклічне випалювання трав — то найкращий спосіб не лише позбутися сухої рослинності, а й збагачення грунту. Науковці довели, що це помилкове твердження! Адже під впливом горіння органічних решток земля не тільки не збагачується, а виснажується! Втрачається і мертва органічна речовина грунту. Скорочення кількості мертвої органічної речовини — головний чинник зниження грунтової родючості.

Послуговуючись вогнем, людина втручається в делікатну біологічну рівновагу. При кожному такому випадку гинуть тисячі предс-тавників флори та фауни, що дуже шкодить природному середовищу. Полум’я нищить все на своїй дорозі: від мікроорганізмів, що знаходяться в грунті (бактерії, гриби, лишайники чи мохи) до корисних безхребетних, комах, дрібних гризунів і плазунів, що живуть серед трав, також польових птахів, пташенят і ссавців. На місці підпалу нормальне життя рослин і комах відновлюється лише через 5-6 років, а часто не відновлюється НІКОЛИ!

Випалення полів та луків є великою загрозою для цілих екосистем. Дуже часто ці пожежі виходять з-під контролю внаслідок зміни напряму вітру. І є однією з причин пожеж у навколишніх лісових масивах. Лісова пожежа — це страшне лихо. Окрім втрат вартості самої деревини, витрат на гасіння пожеж, втрачається  кількість кисню, фітонцидів, що виділяються лісом, погіршується стан лісів, бо вони стають непридатними для використання їх у рекреаційних цілях та ін. Лісові пожежі знищують звірів і птахів, що живуть у лісах, послаблюють лісові масиви, знижують приріст деревостанів, які потім стають осередком шкідників і хвороб лісу. А дим, який виникає внаслідок спалювання сухої рос-линності, має згубний вплив на здоров’я як паліїв, так і мешканців довколишніх місцевостей. Під час згоряння в атмосферу вивільняються вуглекислий газ та велика кількість токсичних речовин. Вони стають причинами серцево-судинних хвороб, хвороб органів дихання, алергії, онкозахворювань та ряду інших.

Ось так можна завдати непоправ-ної шкоди довкіллю та здоров’ю людини. Заради здорового майбутнього варто відмовитись від цієї пострадянської пагубної звички спалювання сухої рослинності! Будьмо свідомими! Спалювання трави — тяжкий злочин проти навколишнього середовища!

Прес-служба ДП «Жовківський лісгосп»