Хай росте та шумить ліс на радість поколінням
На сьогодні загальна площа лісів на планеті становить приблизно 38 млн. кв. км (це близько третини площі суші), з яких 13 % належать до охорони природних територій. Ліси — легені нашої планети, вони мають неоціненне екологічне, соціальне та економічне значення — беруть участь у формуванні клімату планети, забезпечують киснем, переробляють шкідливі викиди, зберігають водні ресурси, є середовищем існування безлічі рослин і тварин, забезпечують їжу і здорове середовище для людей, допомагають зберегти родючість ґрунтів і ландшафти …
Проте з кожним днем площа світових лісів неухильно скорочується: щосекунди Земля втрачає понад 1,5 гектара незайманого лісу. Насамперед це пов’язано зі зростанням чисельності населення і використанням лісових територій для різних людських потреб. За деякими експертними оцінками, за останні 10 тисяч років людина знищила 26 млн. кв. км лісів. Поряд з цим, ліси гинуть від пожеж, незаконної вирубки, природних катастроф, впливу комах-шкідників, хвороб та інших причин. Скорочення площі лісових масивів веде до непоправних негативних процесів, що мають глобальне значення для всієї природи і життєдіяльності людства.
21 березня відзначаємо Всесвітній день захисту лісів. Дату запровадили 48 років тому на Генеральній асамблеї ООН. Саме цього дня в Україні стартувала акція «Майбутнє лісу у твоїх руках» і триватиме вона до Дня довкілля.
Традиційно в цій акції бере участь керівництво ОКСЛГП «Галсільліс», а також працівники Жовківського ДЛГП «Галсільліс». Цьогоріч активно долучилися до
посадки лісу і студенти Національного лісотехнічного університету, керівний склад інституту екологічної економіки та менеджменту та учні випускних класів шкіл міста Львова, місцева громадськість.
Така спільна весняна посадка лісу для молоді дає змогу їм на практиці застосувати здобуті знання з вирощування лісових культур.
Учасники акції висадили понад 6000 саджанців дуба звичайного та ялини європейської. А для школярів лісова охорона провела майстер-клас зі створення лісових насаджень, розказала про запобігання пошкоджень лісу від пожеж. Лісоводи закликали дітей до збереження природних багатств нашого краю, говорили про важливість і престижність лісівничих професій. Опісля акції лісівники щиро подякували своїм помічникам і запросили юних природолюбів до обіднього столу. Упродовж року усі учасники і охочі мають змогу доглядати за посадженими рослинами, проводити там навчальну практику та дослідницьку роботу.
Зоряна ГУМНИЦЬКА