Поняття сили з’єднання
Кислоти, такі як соляна, які (майже) повністю дисоціюють у водному розчині, називаються сильними. Сполуки, такі як оцтова кислота, які дисоціюють лише на 1% або менше, у хімічній промисловості вважаються слабкими.
У спеціальній хімічній літературі термін “кислотність” диференціюється дещо тонше. Далі йдуть дуже сильна, сильна, середня, слабка та дуже слабка диференціація сполуки.
- дуже сильні: HCl, H 2 SO 4 та ін.
- сильні: H 3 PO 4, HCOOH та ін.
- з’єднання середньої сили: CH 3 COOH, H 2 2CO 3 та ін.
- слабкі: HCN, H 2 O та ін.
- дуже слабкі: CH 3 -CH 2 -OH, NH 3 та ін.
Кислота соляна – надзвичайно сильна сполука (дисоціація близько 100%), фосфорна – сильна сполука (дисоціація близько 10%), а ось оцтова – це хімречовина з середньою силою (дисоціація близько 1%). Про те, як відрізняються сильні та слабкі з’єднання, ви можете дізнатися з наступного тексту.
Сильні та слабкі кислоти: визначення та технологічні особливості
Сильні кислоти абсолютно дисоціюють у воді, внаслідок чого у водному розчині присутні тільки аніони та протони. Відповідно до цього сильна речовина не міститься у недисоційованій формі у водному розчині. Повна дисоціація хімічної сполуки полегшує розрахунок його константи. До сильних типів речовин відносяться бромистоводнева кислота, азотна, сірчана та йодистоводнева.
Слабкі кислоти повністю не дисоціюють у водному розчині, тому вони і недисоційовані, і дисоційовані. Існує рівноважна реакція, в якій кислотна константа набуває значення, менше або дорівнює одиниці.
Сильні та слабкі кислоти різняться за рівнем дисоціації та не залежать від рНр Н-цінність. У той час як сильні повністю дисоціюють у водному розчині, слабкі також присутні у недисоційованій формі. Вони не дисоціюють повністю на свої іони у воді. Так, наприклад, HF дисоціює на Н і F іони у воді, але деякі HF залишається у розчині, так що це не є сильною кислотою. Слабких кислот набагато більше, ніж сильних. Більшість органічних типів хімречовини є слабкими сполуками.
Будьте обережні, щоб не переплутати терміни сильний та слабкий з концентрованим та розведеним.
Концентрована кислота це та, що містить невелику кількість води. Розведена кислота є кислим розчином, що містить багато розчинника.