Головна Цікаво Як підготуватися до ЕКЗ, щоб вийшло з першого разу

Як підготуватися до ЕКЗ, щоб вийшло з першого разу

110
0

За статистикою, перша спроба ЕКЗ стає успішною, тобто закінчується вагітністю, лише у 40% випадків. Гарантувати наступ вагітності після першого протоколу ЕКЗ неможливо. Однак шанси на вдалий результат суттєво збільшуються, якщо до програми правильно підготуватись. Якщо ви активно вивчаєте тему екстракорпорального запліднення і вас цікавить ціна еко, його етапи, чим вагітність внаслідок штучного запліднення відрізняється від звичайної і т.д., то цей матеріал саме для вас.

Вибір клініки

Вибирайте клініку за результатами, а не за принципом «ближче до будинку». Не можна орієнтуватися і на вартість: дорожче – не означає краще. Насамперед потрібно вивчити показники успішності ЕКЗ, поспілкуватися зі спеціалістами клініки до початку лікування. Зверніть увагу, чи приділяють вам достатньо часу, чи ввічливо звертаються, чи враховують побажання.

Багато залежить від обладнання та оснащення мед.закладу. Має значення навіть якість витратного матеріалу: голок, піпеток, не кажучи вже про мікроскопи та інше. Наявність власної лабораторії, кріобанку буде суттєвим плюсом. Це означає, що всі, починаючи від первинного обстеження і до пологів, можуть проводити фахівці одного центру.

Медичне обстеження

Необхідно пройти повне обстеження, щоб унеможливити протипоказання та передбачати ймовірні ускладнення. Можливо, потрібна корекція роботи щитовидної залози, контроль вуглеводного обміну або оперативне втручання, щоб усунути анатомічні аномалії або патології репродуктивних органів, що стали причиною безпліддя.

Клініки ЕКЗ в Україні пропонують також отримати консультацію генетика, щоб досліджувати каріотип подружньої пари. Цей етап не завжди є обов’язковим, але рекомендований, якщо у жінки були викидні, вже народжені діти з генетичними відхиленнями або у родичів зустрічаються генетичні захворювання.

Лікарі радять зробити профілактичні щеплення, а за необхідності ревакцинуватися від краснухи, вітрянки, гепатиту B, кору, правця, кашлюку, менінгіту та інших інфекційних захворювань. У разі використання живих вакцин вагітність можна через 3 місяці після щеплення, в інших випадках – вже через місяць.

Здоровий спосіб життя

Важливі складові здорового способу життя:

  • правильне харчування;
  • заняття спортом;
  • контроль ваги;
  • відмова від шкідливих звичок;
  • психологічний комфорт.

Харчування насамперед має бути збалансованим. Лікарі рекомендують дотримуватися середземноморської дієти, що включає овочі, фрукти, рибу, оливкову олію. Червоне м’ясо допускається у меню, але у помірній кількості, оскільки його надлишок знижує фертильність. Прості вуглеводи слід замінити складними, ввівши до раціону цільнозернові продукти. Проконсультувавшись із лікарем, можна додатково приймати вітаміни. Особливо важлива на етапі підготовки до вагітності фолієва кислота. Вона знижує можливість розвитку аномалій нервової трубки плода.

Нестача ваги, як її надлишок, негативно впливає результативність ЭКЗ. Проблеми з вагою можуть бути пов’язані з гормональним дисбалансом, тому важливо не лише перейти на здорове та помірне харчування, але й перевірити гормони.

Спортивні навантаження мають бути помірними та регулярними. Від цього залежить ймовірність настання вагітності. Як з’ясувалося, у жінок, які займаються спортом, шанси на успішне ЕКЗ збільшуються вдвічі.

Алкоголь та нікотин негативно впливають на жіночий організм та гормональний фон. Після відмови від куріння, включаючи пасивне, можливість успішності допоміжних репродуктивних технологій підвищується в 1,5 рази.

Психологічний стан жінки, поряд з іншими факторами, має велике значення. Необхідно думати про сприятливий результат, дотримуватися звичного порядку дня, приділяючи час улюбленому хобі, приємному спілкуванню.

Гарантувати, що вагітність настане після першого ЕКЗ, не буде жодного досвідченого фахівця. Занадто багато факторів впливають на це. Зрештою, останнє слово залишається за природою. Але збільшити шанси на успішність ЕКЗ можливо.