Головна Цікаво Правильні підживлення – запорука свіжості зеленого газону

Правильні підживлення – запорука свіжості зеленого газону

104
0

Газонна трава, хоч і не дає плодів та злаків, але без додаткового харчування їй не обійтися. Якщо ви хочете, щоб газон був зеленим і соковитим, подбайте про його підживлення. Через регулярний скос, трава вимагає відновлення втрат у вигляді добрив, макро-і мікроелементів, без яких неможливе її нормальне зростання.

Коли та як часто вносити добрива

Зрізання та укорочування – справжній стрес для газонної трави, що позбавляє її частини поживних речовин. Тому добрива для газону рекомендується вносити після кожної стрижки.

Поради щодо частоти та термінів внесення підживлення:

  • не порушуйте встановлені норми періодичності та дозування (їх зазвичай вказують на упаковці) добрив – це може спровокувати хвороби зеленої маси;
  • визначаючи частоту підживлення, враховуйте сорт трави, стан ґрунту, природні умови та пору року;
  • найкращий час для внесення добрив – перед дощем, корисні речовини краще вберуться у ґрунт;
  • якщо галявина блякла або з лисинами, значить, рослинам не вистачає азоту;
  • якщо трава стає млявою і ламкою, вона відчуває нестачу фосфору;
  • азот, фосфор та калій вносите навесні — як тільки розтане сніг, щоб газон відновився після зими;
  • наприкінці червня внесіть комплексні мінерали, особливо важлива трави калійна сіль — її норму збільшують, якщо літо видається дощовим;
  • останнє підживлення – калійно-фосфорну суміш, вносите за тиждень до заморозків.

Види та способи внесення добрив

На ринку повно всяких добрив, які можна використовувати для підтримки газону в хорошому стані. Поживні речовини можна вносити у вигляді розчинів та гранул.

Як вносити добрива для газону:

  • Рідкі – за допомогою обприскувача. Зазвичай, процедуру проводять 1 раз на місяць. Зразкове дозування – 10 г речовини на 100 кв.м. Дозу спочатку розводять у невеликій кількості води, а потім доливають до потрібного об’єму. Максимальна концентрація – 10 г на 10 л води. Розчином обприскують зелень після стрижки. Обприсканий газон не можна поливати протягом доби.
  • Сухі на невеликих ділянках для їх внесення використовують ручні розкидачі, на великих однодисковий розкидач з колесами. Популярні добрива для газону – сечовина, аміачна селітра, нітрофоска. Якщо підживлення проводяться раз на місяць, норма добрив – 10 г сухої речовини на 1 кв. Після розкидання гранул газон необхідно полити – 100 л води на 100 кв. м.

Якщо ви хочете милуватися гарним газоном протягом усього сезону, одними поливами не обійтись. Траві необхідне харчування для зростання та підтримки сил. Регулярні підживлення допоможуть підтримувати стан газону на належному рівні, забезпечать рівність покриву, насиченість кольору та здоров’я газонної трави.