Всі знають, що вода — це життя для всіх організмів. Людина може прожити без води не більше 4-7 діб. Щоденно потрібно вживати мінімум 30 мл на кожен кілограм ваги. А як щодо домашніх улюбленців? Вважають, що коти можуть прожити без води не довше п’яти діб. Незважаючи на потреби в питті, кішки часто відмовляються від води. Розберемося, що може стати цьому причиною.
Скільки води повинна вживати кішка протягом доби та як напоїти улюбленця
Коли мова йде про пиття для котика https://kotomaniya.com.ua/, виникає асоціація з твариною та мисочкою молока. Проте котам життєво необхідно пити воду. Вважається, що дорослому коту потрібно 60 мл води на один кілограм маси протягом доби. Якщо тварина важить 4 кг, за добу потрібно випити 240 мл води. Та часто коти відмовляються вживати рідину.
Причинами можуть бути неприємний запах води, розташування миски в «неправильному» для кота місці, рани піднебіння, банальний стрес. Щоб тварина була здоровою, потрібно придумати спосіб, як її напоїти.
- Поїти шприцом без голки.
- Поставити у приміщенні кілька мисок з чистою водою.
- Змінити температуру: котові може не подобатися надто холодна вода.
- Можна додати до води кілька крапель рідини з м’ясних консервів (запах привабить тварину).
- Збільшити в раціоні улюбленця рідкі страви.
- Постійно міняти воду в мисці.
Тривожним сигналом відмови від води може стати захворювання на сказ (особливо для тварин, які живуть у приватних будинках та гуляють самостійно). У такому випадку варто негайно показати кота ветеринару.
Ознаки зневоднення у котів
Люблячі господарі одразу помічають, коли з твариною стаються неприємні зміни. Зневоднення у котів також має симптоми.
- В’ялість, недостатня рухова активність.
- Запори, зниження частоти виходу сечі.
- Зниження температури тіла (нижче 36,5 градусів).
- Прискорене серцебиття (до 200 ударів за хвилину).
- Сухість ясен, тьмяні очі.
- Скуйовджена шерсть, що втратила блиск.
При підозрі на зневоднення можна провести тест самостійно. Для цього потрібно стиснути шкіру в області загривка. Якщо вона розходиться повільно, це свідчить про зневоднення. Можна натиснути пальцем на ясна тварини (якщо вона дозволяє). Коли біла пляма він натиску тримається довше трьох секунд, це також є симптомами зневоднення у тварини. Потрібно негайно звернутися до фахівця, який проведе додаткові аналізи у ветеринарній клініці. Додаткову небезпеку для життя тварини мають інші симптоми: діарея, блювота, стрибки температури.
Важливо пам’ятати, що кішки не вміють просити воду, як собаки. Часто господарі елементарно забувають наповнити мисочку водою. В такому випадку корисною буде система нагадувань про питний режим.