Головна Політика Підготовка до опалювального сезону, стан об’єктів, які постраждали через ракетні удари та...

Підготовка до опалювального сезону, стан об’єктів, які постраждали через ракетні удари та житло для ВПО: підсумки літа на Львівщині

160
0

Про ключові події в області розповів начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Опалювальний сезон

Львівщина станом на сьогодні готова до осінньо-зимового періоду на 85%. З 1682 котелень підготували до роботи 1396. Капітально відремонтували 6 котлів, замінили — 5 із 8. Провели гідравлічні випробування 983 кілометрів теплових мереж, що становить 82% від запланованого. Усі роботи проводять відповідно до графіка.

З 1682 котелень 495 працюють на альтернативних видах палива — дровах, брикетах, вугіллі, електриці, палетах. Створюємо в області запас вугілля та деревини й палет.

«Також створюємо резерв обладнання та матеріалів, щоб оперативно реагувати на наслідки надзвичайних ситуацій, якщо такі виникатимуть. Рівень резерву становить 70%. Мова йде про труби, резервні джерела електропостачання, паливно-мастильні матеріали, котли. Якщо виникатимуть кризові ситуації, голови районних військових адміністрацій знають, як мають реагувати», — зазначив очільник Львівщини.

 

Стан об’єктів, які зазнали ушкоджень через ракетні удари ворога по території Львівщини

Від початку повномасштабної війни рф здійснила 18 ракетних обстрілів по нашій області. Пошкодили 86 об’єктів. Це 36 приватних та 20 багатоквартирних житлових будинків, об’єкти військової та критичної інфраструктури, заклади освіти, готелі, підприємства, медустанова та відділення поліції.

Станом на сьогодні за кошти місцевих бюджетів та приватних підприємств відновили 30 об’єктів. Найбільш дороговартісним є відновлення об’єктів критичної інфраструктури.

За попередніми підрахунками, на відновлення 5 таких об’єктів в області необхідно понад 360 мільйонів гривень. Ці об’єкти подали для фінансування в межах Програми Офісу Президента Fast Recovery.

 

Житло для ВПО

«Ми планували до кінця літа переселити усіх ВПО зі шкіл у гуртожики або інші місця, які більш придатні для проживання за заклади освіти. Станом на сьогодні у 66 закладах загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти проживає 1773 людини. Місцевій владі дали доручення найближчим часом знайти для вимушених переселенців альтернативні місця для проживання.

Крім того, у межах Програми реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів у Львівській області ремонтуємо 25 об’єктів у 20 територіальних громадах. Це дозволить створити близько 2700 місць для проживання ВПО», — повідомив Максим Козицький.

Він додав, що осінь буде непростою.

«Ми не можемо передбачити дій ворога. Ми не можемо до кінця спрогнозувати, яким буде опалювальний сезон. Але ми уже вистояли понад 6 місяців цієї війни, коли прогнозування також було неможливим. Ми щодня стаємо міцнішими. Віримо у ЗСУ, віримо у власні сили. Переможемо», — наголосив Максим Козицький.