Головна Політика Обласна рада просить вжити заходів для підготовки країни до опалювального сезону та...

Обласна рада просить вжити заходів для підготовки країни до опалювального сезону та задля захисту громадян від енергетичного колапсу

72
0

Депутати Львівської обласної ради підтримали звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо готовності об’єктів житлового фонду та теплових мереж країни до опалювального сезону в умовах воєнного стану.

Депутати висловили свою стурбованість щодо готовності країни до важкого опалювального сезону в умовах повномасштабної російської агресії.

«У цих умовах життєво важливо, щоб завчасно вжиті заходи дали можливість попередити катастрофічний сценарій. Проте, у кінці серпня на складах та у сховищах було накопичено лише 2 мільйони тонн вугілля та 13 мільярдів кубічних метрів природного газу, хоч раніше уряд ставив завдання накопичити щонайменше 19 мільярдів кубічних метрів природного газу. Однак за нинішніх темпів накопичення запасів природного газу до початку опалювального сезону Оператор газотранспортної системи України прогнозує не більше 14,4 мільярда кубічних метрів природного газу.
Це буде означати рекордно низький рівень запасів природного газу порівняно з попередніми роками. Якщо середній рівень запасу газу в підземних сховищах Європи досягнув вже 80 відсотків від запланованих об’ємів, в Україні йдеться про ледь більше як 40 відсотків. До того ж є ризики з постачанням вугілля», – йдеться у зверненні.

Відтак обласні обранці звертаються до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України під час підготовки країни до опалювального сезону та задля захисту громадян від енергетичного колапсу, вжити таких заходів:

Розгорнути системи протиповітряної оборони для захисту об’ектів критичної енергетичної інфраструктури: електростанцій, теплоелектроцентралей, розподільчих мереж, видобувних потужностей тощо.
Підготувати та розосередити по країні достатні запаси матеріалів для швидкого відновлення об’єктів енергетичної інфраструктури, у разі пошкодження.
Забезпечити джерела надходження газу, вугілля та інших енергоносіїв з України та інших країн.
Гарантувати стабільність і прогнозованість управління в громадах.

Відмовитись від зловживання створенням військових адміністрацій у громадах, віддалених від зони бойових лій. Натомість налагодити робочий діалог між представниками центральної влади і місцевого самоврядування для оперативного вирішення питань енергетичної безпеки регіонів.
Передбачити під час підготовки проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» достатньо коштів для забезпечення енергоресурсами; впровадження енергозбереження, доступних альтернативних способів електро- та теплогенерації і постачання; виплати субсидій та інших пільг; проведення ремонтних та відновлювальних робіт об’єктів енергетичної інфраструктури.