Головна АТО Разом зробимо більше

Разом зробимо більше

275
0

 Незабаром уже рік депутатської діяльності Андрія Романовича Думи, обраного від виборчого округу нашого району.  Про роботу депутата Львівської обласної ради, нові обов’язки і повноваження у царині законодавчого органу області, співпрацю з мешканцями Жовківщини  ми попросили розповісти Андрія Романовича.

— Всі ми постійно вчимося,  і кожен день ставить перед нами якісь нові завдання, які треба вирі-шувати. Цей рік для мене був незвичним, адже я вперше обраний до обласної ради,  і всі функції депутата для мене стали новими. Хоча так було лише на початку. Депутатство – це новий етап у моєму житті. Ця сфера діяльності значно відрізняється від моїх попередніх занять. Як відомо, я очолюю одне з найбільших автотранспортних підприємств в Україні, а діяльність автомобільного транспорту тісно пов’язана з діяльністю органів місцевого самоврядування.

Свою роботу в Львівській обласній раді спрямовую у двох напрямках: перший – це участь у сесіях облради та засіданнях постійної комісії з питань паливно-енергетичного комплексу, транспорту, перевезень та зв'язку, мене обрано заступником голови комісії, другий – це робота з виборцями та органами місцевого самоврядування.  Щодо участі в сесіях Львівської облради – то я не пропустив жодного засідання.
— Які питання вдалося ви-рішити упродовж першого року Вашої депутатської діяльності?
— Коротко розповім про діяль-ність облради вцілому, і що було зроблено для сприяння розвитку соціальної інфраструктури Жовківщини. На початках прийнято багато рішень щодо роботи самої облради – обрано голову обласної ради, затверджено регламент, ухвалено положення про роботу профільних комісій, та що найважливіше – прийнято головний фінансовий документ області – Бюджет 2016.

Було затверджено документ, який визначає механізм проведення конкурсу та призначення очільників комунальних закладів культури, охорони здоров’я, соціального захисту, освіти і спорту. І вже є перші кроки – оголошено конкурси на посади керівників історичного музею, Палацу Мистецтв та ОХМАТДИТу. Тобто ці керівники вже не будуть призначитися вручну.
В продовження теми слід відмітити перехід обласної ради на сайт електронних закупівель ProZorro. Дана система теж допомагає уникати зловживань і запобігає заку-півлі товарів і послуг за значно завищеними цінами.

Прийнято  Програму «Сільський спорт», яка передбачає виділення коштів на  кожну сільську чи селищну раду для закупівлі комплектів спортивної форми та спортивного інвентаря. Зокрема для 40 сільських та 2 селищних рад Жовківського району передбачено закупівлю 15 комплектів спортивної форми та 27 комплектів спортін-вентаря.
Затверджена Програма підтримки Народних домів спрямована на активізацію закладів культури та сприятиме проведенню культурно-мистецьких заходів. На це передбачено 4 770,0 тис. грн.

Програма газифікації населених пунктів Львівської області на 2016-2018 роки передбачає вирішення однієї з найбільш гострих проблем області – підвищення рівня газифікації населених пунктів. Відповідно до цієї програми, с. Нова Кам’янка включена до переліку об’єктів першочергового фінансування.  Уже виконано будівельні роботи на суму понад 1 млн. грн.
Я не буду перераховувати всі рішення облради  — вони опубліковані на сайті обласної ради, і будь-хто може ознайомитися з ними. Скажу лише одне – наше з вами завдання прослідкувати тепер за тим, щоб ці кошти, які облрада виділила, були використані за цільовим призначенням.

Приємно відзначити активну позицію громад Жовківщини.  Саме на підставі звернень від мешканців до переліку ремонту доріг були включені такі автодороги, як Зашків — Зарудці та Дубляни — Грибовичі. А коли починався ремонт доріг у Зашкові та Зарудцях, то активні мешканці взяли під особистий контроль його виконання, оскільки, навчені попереднім гірким досвідом, боялися, що їх обдурять.  Згодом інша громада теж активно намагалася дізнатися  про початок ремонту дороги Куликів – Великосілки. І тим самим дала зрозуміти, що вже «просто нічого не робити» не вдасться. Зараз можна з впевненістю сказати, що із запланованих 4 ділянок доріг вже повністю відремонтовано 3. На четвертій — незабаром ремонтні роботи будуть завершені.

А нещодавно в селі Зашкові  урочисто відкрито футбольне поле зі штучним покриттям. Хочу висловити захоплення громадою Зашкова. Саме така їхня активність, працелюбність і старанність стали запорукою побудови першого в області спортивного  майданчика. Однією з умов виділення коштів під штучне покриття було самостійне облаштування основи майданчика громадою села. Активісти с. Зашкова дружно взялися до праці, залучили спонсорів та небайдужих громадян. І результат не забарився.
Ще в 2011 році Львівською обласною радою було затверджено Обласну цільову програму «Спортивні майданчики» на 2011-2016 роки. На реалізацію цієї Програми в цьому році з обласного бюджету було виділено 16 млн. грн. Але, думаю, всі знають випадки, коли навіть кошти з бюджету виділяються, але через неорганізованість громади і позицію «моя хата скраю» так і залишаються неосвоєними і в кінці року пропадають. Щиро тішуся, що тут ситуація кардинально протилежна.

— Андрію Романовичу, Ви долучилися до розв’язання проблем соціальної інфраструктури населених пунтів Жовківщини. Які саме конкретні справи вдалося реалізувати?
— Одноосібно я б не зміг вирішити, адже всі рішення приймаються на сесії облради за попереднім погодженням на засіданнях профільних комісій, але можу з впевністю сказати, що справді долучився до багатьох корисних рішень.
На виконання програми «Питна вода» мої помічники особисто спілкувалися з кожним сільським головою на предмет проблем з водопостачанням у населених пунктах.  Тому дізнався про багато проблем.  Відтак вдалося переконати членів профільної комісії зобов’язати Львівводоканал провести повну реконструкцію. І це вже зроблено.
Одна з основних проблем у районі – це дороги. Ремонт автошляхів передбачає залучення значних коштів, які не завжди є в обласному бюджеті. А дороги комунального значення – по-простому  сільські дороги,  потребують ще й співфінансування від органів місцевого самоврядування. Мною як депутатом облради було подано звернення щодо ремонту доріг,  і, відповідно до клопотання, у перелік запланованого ремонту включено автошляхи Зашків — Зарудці та Грибовичі — Дубляни.
Також можу ствердно сказати, що мені вдалося домогтися часткового фінансування незавершеного будівництва дитячого садочку в с. Зашкові, будівництва Народного дому у с. Великих Грибовичах, реконструкції фельдшерсько-акушерського пункту в с. Гряді.
Але, на превеликий жаль, через бюрократизм не всі запити вдалося втілити в життя, в багатьох випадках замість того, щоб виконувати їх, отримую тільки відписки.
А ще — це дуже багато справ, які в межах області здаються дрібними, але для конкретної людини – це просто непосильна допомога. Нещодавно за ініціативи Куликівської селищної ради діти-сироти з багатодітної сім’ї отримали  однокімнатну квартиру.  Спільно з підприємцями і меценатами у помешканні облаштовано усі умови для проживання. Вважаю, що це величезна добра справа.

Крім того, наприклад,  придбано плитку для Народного дому с. Зарудців, а поруч встановлено дитячу гірку. Треба зазначити, що роботи з вкладання плитки й облаштування дитячого майданчика мешканці села зробили самі, а я лише додав кілька штрихів, так би мовити. Такий же майданчик було зроблено і в Куликові. Зараз на черзі аналогічне прохання надійшло від священика с. Хитрейок.
До мене  надходить надзвичайно багато звернень від громадян, в основному про надання матеріальної допомоги у зв’язку з тривалим лікуванням чи зі складними життевими ситуаціями. Звісно, що кожен отримав невеличку суму, і щиро сподіваюся, що моя допомога хоч трошки покращила їхнє важке фінансове становище.  Розумію, що за кожним зверненням стоїть людська скрута і біда, тому намагаюся допомогти.
Досить незвичне звернення надійшло до мене в листопаді 2015 року.  Звернулася вчителька Мер-вичівської  школи. Суть її звернення полягала в тому, що в Україні неможливо знайти вакцину від сказу. На території школи учня покусала собака, вчителька надавала першу допомогу учневі, а пізніше було виявлено, що собака хворий на сказ. Необхідно було негайно вжити заходів. І ми таки знайшли і придбали вакцину, передали її вчительці та мамі хлопця.

— Наприкінці минулого року Ви започаткували акцію «Подаруй дитині свято». Які ще доброчинні заходи проводили?
—- У грудні 2015 року  організовано дві благодійні акції. У рамках заходу «Подаруй дитині свято»  закуплено та роздано солодкі подарунки для дітей 1-4 класів у всіх населених пунктах мого виборчого округу. А вже в січні для дітей-сиріт  і дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей з малозабезпечних сімей проведено акцію «Краплинка доброти», в рамках якої більш ніж 250 дітей подивилися святкову виставу у  Львівському цирку.

Упродовж лютого-квітня на території Жовківського району за моєї підтримки проводилася акція «Познач себе у темряві», її основною метою є попередження випадків травмування дітей на дорозі. Майор поліції Галина Лемішко розповідала діткам про ті небезпеки, що можуть очікувати їх на вулиці у вечірній час, та наголосила на важливості використання світло-відбиваючих елементів. На завершення навчально-виховного заняття учні отримали яскраві світлоповертаючі флаєри та ілюстровані буклети з основними правилами поведінки на дорозі.

— Андрію Романовичу, поді-літься, будь ласка,  Вашим баченням шляхів вирішення  наболілої проблеми сміття і сміттєзвалища?
— Звісно, що вирішення цієї проблеми – це не питання одного дня чи місяця. Надто довго ця біда наростала і зараз потребує величезних ресурсів та інвестицій. В Європі сміття — це великий бізнес, а в нас — велика біда. Однозначно, що треба будувати завод з  переробки сміття, але це потребує часу. А сміття продукується кожного дня,  і ми ніде від того не дінемося. Мусимо десь облаштувати полігон для ТПВ, але, як тільки стає відомо, що в якомусь місці буде тимчасовий полігон – одразу мешканці навколишніх сіл блокують дорогу і не пускають сміттєвози. Я вважаю, що паралельно з будівництвом заводу треба проводити широкомасштабне інформування населення щодо роздільного сортування сміття. Адже папір, скло і пластик є цінною сировиною для вторинної переробки. Тільки от населення не готове ще до такого кроку. Тому тут потрібно проводити інформативну роботу.

— Чи проводите Ви зустрічі зі своїми виборцями?
— Як таких зустрічей не проводжу, оскільки вважаю, що орендувати зал, збирати людей і монотонно бубніти їм про прийняті рішення на сесіях – це не цікаво й неефективно.  Я завжди відкритий до спілкування, і люди, які справді потребують допомоги, без проблем знаходять мене. Ще під час виборчої кампанії за кожним населеним пунктом була закріплена людина, яка й доповідала мені про всі поточні проблеми. Ці помічники і надалі постійно підтримують контакти з активістами сіл. І що цікаво, їх спілкування вже поширилося по цілому Жовківському району. До мене звертаються люди і з Нової Кам’янки, і з Хитрейок, і з Артасова та й інших населених пунктів. Така практика мені подобається більше, ніж монотонні зустрічі.
Також я постійно підтримую зв’язок з головами сільських рад, з директорами шкіл та керівниками Народних домів і завжди готовий допомогти по мірі можливості. На жаль, «чарівної палички» у мене нема. Деякі питання можна вирішити одразу, а інші потребують більш грунтовного підходу до розв’язання чи залучення значних коштів державного бюджету, як от будівництво підвідних газопроводів чи реконструкція водогону.

На жаль, рішення Львівської облради не залежать від мене одного, але якщо володітиму ситуацією про ту чи іншу проблему, то, можливо, вдасться вирішити її, просто надіславши депутське звернення  або прослідкувати, щоб дана проблема була винесена на засідання профільної комісії чи в інший спосіб.
На закінчення хочу акцентувати увагу на тому, що я завжди відкритий для усіх пропозицій виршення питань, які належать до моєї компетенції, готовий до співпраці із місцевими органами виконавчої  влади, органами місцевого самоврядування.
Тільки разом, спільними зусиллями громади села, керівництва села, ініціативних груп ми з вами зможемо покращити наше життя! Разом зробимо більше!
— Дякую за розмову. Нехай щастить у подальшій діяльності!

Інтерв’ю провела
Уляна ЛАЩІВСЬКА.