Даруючи парк автобусів, ВООЗ та ЄС допомагають посилити вакцинацію в Україні, щоб захистити найбільш уразливі верстви населення.
Представництво ВООЗ в Україні за підтримки Європейського Союзу передало Міністерству охорони здоров’я України 59 автобусів, щоб допомогти зміцнити масштабну вакцинацію по всій країні під час війни.
Автобуси укомплектують мобільними виїзними командами. Їздитимуть вони усіма регіонами України для здійснення вакцинації проти інфекційних захворювань, зокрема COVID-19, кору та дифтерії.
Сьогодні, 15 лютого, на Львівщині директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Крюге та представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт передали ключі від автобусів заступнику міністра охорони здоров’я України Ігорю Кузіну та ключі від автобусів для Львівщини – заступнику начальника Львівської ОВА Іванові Собку.
«Рік повномасштабної війни суттєво вплинув на охоплення щепленнями в Україні, і ці автобуси допоможуть забезпечити те, щоб Україна продовжувала свій шлях до забезпечення ВПО та найбільш уразливих груп населення більш легким доступом до вакцин проти хвороб, які можуть виявитися смертельними. З 35 мільйонів доз вакцин проти COVID-19, поставлених у країну з початку пандемії, лише 4 мільйони (11%) доз ввели після 24 лютого 2022 року. Ми готуємося до усунення ризиків спалахів кору та дифтерії», – зазначив Ганс Крюге.
Доктор Ярно Хабіхт наголосив, що ВООЗ в Україні продовжуватиме працювати, щоб підтримати зусилля з імунізації та допомогти країні, збільшити рівень охоплення вакцинацією цього року.
«Сьогоднішня передача автобусів спільно з ЄС знаменує собою значний крок у цьому напрямі, і ми дякуємо нашим партнерам й Міністерству охорони здоров’я за те, що вони продовжують забезпечувати населення ефективним захистом від інфекційних захворювань.
Ця пожертва також допоможе вирішити нагальні проблеми, з якими стикається система охорони здоров’я через ракетні атаки на енергетичну інфраструктуру, що значно впливає на холодовий ланцюг і розповсюдження вакцин у місця, де немає стабільного електропостачання. Посилення послуг мобільних та виїзних бригад допоможе краще обслуговувати населення, яке проживає на цих територіях, і покращить їхній захист від інфекційних захворювань», – пояснив він.
Як розповів заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін, під час повномасштабного вторгнення росії в Україну, кампанія з вакцинації не зупинялась жодного дня.
«Дякуючи партнерам, ці автобуси потужно підсилять регіональні центри контролю та профілактики хвороб, аби ми могли посилити рутинну імунізацію та охопити якомога більше людей щепленнями проти COVID-19. Особливий фокус спрямуємо на ВПО, маломобільних людей та людей, які живуть у важкодоступних регіонах», – зазначив Ігор Кузін.
Він також додав, що автобуси розподіляють між областями України пропорційно до чисельності населення. Найбільш густонаселені області отримають найбільшу кількість автобусів. Частину автобусів передадуть для закладів первинної ланки для роботи на важкодоступних територіях. У пріоритеті – деокуповані території і області з найбільшою кількістю населення. Мобільні бригади вакцинуватимуть від ковіду та інфекційних захворювань, щеплення від яких передбачено згідно з Календарем щеплень.
Львівщина отримала 3 автобуси, їх передадуть на баланс Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ. Залежно від потреб громади, автобуси використовуватимуть для перевезення людей до місця вакцинації або ж мобільні бригади вакцинуватимуть у самих автобусах, в яких передбачені для цього всі необхідні умови.
Заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко подякував партнерам за постійну підтримку України та Львівщини, особливо під час повномасштабної війни.
«Львівщина сьогодні вчергове вітає наших друзів, наших незмінних партнерів, людей світла і добра, єдності, взаємоповаги, миру, людей цивілізованого світу, які з 3 березня 2020 року, відколи в Україні вперше зареєстрували ковід, були з нами у протидії всесвітній пандемії.
І сьогодні ми знову, дякуючи вам, продовжуємо спільно протидіяти ковіду та іншим інфекційним захворюванням, так само як протидіє весь цивілізований світ.
Світ спільно з українцями бореться і проти нелюдів – путінської нечисті, яка розв’язала війну. Ми відчуваємо цю підтримку! І лише спільно ми подолаємо не лише ковід, а й всю темряву, яка хоче погасити цивілізацію, законність і людяність», – наголосив Іван Собко.
Довідково:
Завдяки підтримці ВООЗ у партнерстві з ЄС та USAID з квітня по грудень 2022 року послугами з виїзної імунізації, які включали вакцинацію та інформацію про те, як надолужити необхідну вакцинацію, щоб запобігти спалахам інфекційних захворювань, охопили до 400 тисяч людей у 1500 місцях восьми регіонів.
Вакцини проти COVID-19 та планові вакцини надають державні заклади охорони здоров’я по всій Україні та вводять відповідно до глобальних рекомендацій і національного календаря щеплень. Вакцини доступні та вводять в країні безкоштовно.
Подаровані автобуси МОЗ розподілить між усіма обласними центрами контролю та профілактики хвороб.
ВООЗ в Україні підтримує національну програму імунізації у партнерстві з Європейським Союзом. Це включає зміцнення програмного потенціалу на національному та регіональному рівнях і надання технічної та операційної підтримки для усунення нерівності в охопленні вакцинацією та розширення доступу населення до послуг, а також інформаційну підтримку для кампаній з вакцинації для запобігання подальшим широкомасштабним спалахам інфекційних захворювань. ВООЗ ділиться рекомендаціями, технічними настановами, проводить тренінги для спеціалістів програм імунізації та медичних працівників, забезпечує витратними матеріалами, а також допомагає з доставкою вакцин в Україну в рамках міжнародної ініціативи COVAX.