У с. Лаврикові відбулося цікаве мистецьке дійство — місцевий фестиваль «Щедра картопляна осінь».
A почалося все з того, що на репетиції учасники фольклорного колективу «Вишиванка» почали згадувати, як у минулому люди, не маючи ані клубу, ані Народного дому, вміли файно веселитися у час, коли справляли «закопки» (коли викопали картоплю), «затерки» (коли потерли льон), а на закінчення жнив справляли обжинки. «А давайте і ми організуємо односельчанам «закопки», — запропонувала художній керівник Народного дому Марія Думич. Її радо підтримав директор НД с. Лаврикова Василь Сало, бібліотекарі Лаврикова та Кіптів Галина Сало і Наталя Смалюх, а ще депутат сільської ради Тетяна Галань.
На свято запросили художні колективи сіл Городжева, Бірок, Зубейок, Кіптів та селища Магерова. Гості-колеги приїхали не тільки з піснями, а й із стравами, які приготували з картоплі – варениками та дерунами (або як у селі раніше казали, тертюхами чи тертими пляцками). Ідею підхопили місцеві підприємці і посприяли фінансово, за що їм велика вдячність від усіх односельчан.
Колективи завзято готувались до свята. Вечорами сходилися на репетиції, співали пісні та обговорювали, як виступити якнайкраще, хто що привезе, приготує найсмачніші вареники. Учасники художніх колективів самі складали пісні про картоплю та вареники, осінь та гарбузи.
Свято розпочали господарі — фольклорний колектив «Вишиванка» Народного дому Лаврикова піснею, яку самі ж придумали.
Солістка Юля Капітан Народного дому Магерова виконала низку чудових пісень, за які була нагороджена бурхливими оплесками глядачів. Гарною привітальною піснею порадував колектив «Калина» з Народного дому Городжева, артисти «Зубейчанки» звеселили жартівливою програмою, а ще тішила глядачів гуморесками Катерина Сало – ветеран культурної ниви. Вона 54 роки пропрацювала в Народному домі с.Зубейок і сьогодні є наставницею колективу, в селі її всі знають, люблять і поважають.
Родзинкою свята став виступ колективу с. Кіптів, який складається із сільських жіночок, котрі дуже люблять співати, а ще добрі господині. Вони виїхали на сцену тачкою з гарбузами і піснею: «Щоб даремно до дівчат хлопці не ходили, ой, великі гарбузи на Кіптях вродили…».
Під час концерту було обрано журі із глядачів, що сиділи в залі, і які стали дегустаторами страв, що приготували учасники колективів. Було визначено кращі страви. Підсумовуючи дегустацію, від членів журі начальник відділу культури і туризму Жовківської РДА Галина Фесюк сказала: «Найсмачніші і найм’якіші деруни приготувала пані Надя Залецька з Магерова, пампушки, про що казали навіть діти — Надія Сліпець із с. Бірок. Вразив журі й великий тертюх, який приготували господині із с.Кіптів. А загалом страви були різними і багатими, адже картопля – головна княгиня свята — у кожній страві смачна, особливо, якщо приготовлена з любов’ю, тому кращих серед кращих ми не називаємо, а тільки щиро дякуємо за участь. Адже показуючи свою кулінарну майстерність, ми демонструємо знання і традиції приготування місцевої кухні, головно страв із картоплі».
Сільський голова Володимир Жук теж подякував усім колективам і підприємцям та вручив їм подарунки і подяки за те, що брали активну участь у святі. А на завершення всі присутні в залі могли скуштувати приготовлені страви, поділитися із господинями думками та рецептами.
Хочу від усіх подякувати нашим лавриківським господиням, які пекли пляцки, книдлі, зрази та інші страви з картоплі, зокрема, Любові Семочко, Марії Сало, Любові Стадницькій, Наталії Яхурі, Галині Сало, Галині Думич, Тетяні Галань, Галині Качмар, пані Світлані та іншим.
Культурна програма закінчилася. А музиканти грали до першої години ночі. Веселились, танцювали і співали всі лавриківці, незалежно від віку, а значить — свято вдалося.
Марія ДУМИЧ, художній керівник НД с. Лаврикова.