Напередодні в Києві відбулося Всеукраїнське селянське віче, на якому в присутності 10 тисяч аграріїв, лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко презентувала нову масштабну програму розвитку села. У стратегії передбачається створення державою умов для розвитку аграрної галузі України. «Батьківщина» переконана, що, в разі реалізації запропонованої стратегії, Україна може наздогнати такі країни-лідери у сфері сільського господарства, як США, Канада, Норвегія і Данія.
Зокрема, програмою визначені конкретні кроки, які мають бути покладені в основу державної стратегії розвитку села: формування селянина-господаря та розвиток сімейно-фермерського устрою господарювання, впровадження прозорих земельно-орендних відносин, ефективне землекористування, захист прав власників паїв та інші важливі етапи на шляху до реформування сфери.
Як заявила під час презентації програми лідер «Батьків-щини» Юлія Тимошенко, нині врятувати українське село можна шляхом надання фермерам доступу до дешевих кредитів, введенням єдиного податку з одного гектара та ухваленням закону про сімейні ферми. Ці кроки дадуть поштовх для відродження аграрного сектору і життєздатності сільських громад.
«Нам потрібно прийняти закон про стратегію розвитку села, де буде сформульовано новий устрій аграрного сектору, планомірний розвиток сімейного фермерства. Такий закон ми зобов’язані напрацювати, щоб вирвати село з рук тих, хто хоче розвивати лише аграрну мафію, аграрні холдинги, аграрні монополії», – наголосила вона.
Лідер «Батьківщини» також зазначила, що головним пріоритетом державної політики має бути стратегія розвитку сімейних фермерських господарств, яка б дозволила збільшити їх кількість у 36 разів – до півтора мільйона ферм. На її переконання, така політика не тільки дозволить забезпечити країну продуктами харчування, а й надасть можливість кожній родині українського села жити заможно.
Нині перед селянами постало багато викликів, зокрема і через те, що напередодні влада продовжила мораторій на продаж землі лише на один рік. Керівник Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк переконаний, що цього часу недостатньо.
«Над законодавчими змінами в питанні скасування мораторію на продаж землі потрібно працювати вже віднині, оскільки це кропітка праця, яка вимагає сумлінного підходу і максимального врахування інтересів як фермерів, так і держави. Парламентарі за рік мали би підготувати правильну систему оподаткування для фермерів, встановити чіткі правила гри, а вартість землі повинна залежати від її складу, родючості, розташування, умов залягання ґрунтів, наявності попиту та пропозиції на земельному ринку», – зазначив очільник «Батьківщини» Львівщини.
За словами Михайла Цимбалюка, пріоритет щодо купівлі землі має мати право той селянин, який обробляє цю землю та живе на ній, а тому важливо, щоб уряд створив уповноважений від імені держави банк або іншу структуру, яка би скуповувала землю, якщо селянин-власник хоче продати, і ефективно її використовували.
Прес-служба Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина».