Сергій Іванов, який у боях під Бахмутом залишився без руки та Євген Бережний, який після підриву на протитанковій міні втратив нижню кінцівку, успішно піднялися на гору Пікуй.
У суботу, 2 вересня, відбулося сходження на найвищу вершину Верховинського Вододільного хребта – гору Пікуй. Висота гори становить понад 1400 метрів, що її робить найвищою точкою Львівської області і третьою горою Карпат за висотою серед тисячників.
Управління туризму та курортів Львівської ОВА спільно з громадським об’єднанням «Veterans go» розпочали сезон інклюзивних походів у гори для ветеранів, членів їх родин та побратимів. У сходженні взяли участь зокрема ветерани російсько-української війни. Серед них був Сергій Іванов, який втратив руку у боях під Бахмутом. Зараз чоловік отримує фахову допомогу в одному із реабілітаційних центрів Львівщини. Інший військовослужбовець Євген Бережний піднявся на гору на кріслі «джульєтка». Він втратив ногу, обороняючи Бахмут, а зараз проходить лікування у Трускавці. Разом із захисниками сходили на гору 30 осіб – серед яких і працівники Львівської ОВА.
Заступник начальника Львівської ОВА Олександ Кулепін розповів про важливість організації подібних походів в гори для захисників.
«Я хочу подякувати «Veterans go», що підтримали цей захід, який є важливим елементом відновлення для наших захисників. Посмішка Євгена була для нас знаком, що йому це сподобалося. Такі позитивні емоції є вкрай необхідними для усіх наших воїнів, які повернуться з війни. Вони зможуть не лише піднятися на найвищі вершини Львівщини, але й пересвідчитися, що усі їх підтримують, щоб вони змогли подолати ці схили та підйоми», – сказав Олександр Кулепін.
Євген Бережний розказав про свій досвід першого підйому на вершину гори.
«Я родом із Запоріжжя і раніше ніколи не був в горах. На війні з 2015 року. У березні 2022 року підірвався на протитанковій міні під Бахмутом. На даний момент проходжу лікування та чекаю на протезування. Сьогодні піднявся на найвищу гору Львівщини, навіть травма не завадила мені зробити це. Вважаю, що необхідно організовувати подібні походи для військових, які проходять лікування. Такі активності допомагають нам швидше реабілітуватись та почуватись краще», – зазначив військовослужбовець.
Керівник управління туризму та курортів Львівської ОВА Тарас Лозинський зазначив, що активне дозвілля сприятиме психологічній реабілітації воїнів та швидшому відновленню ментального здоров’я.
«Ідея сходжень на вершини Львівщини зародилася ще 5 років тому коли ми спільно з організацією «Оn three wheels» організовували перші сходження для людей, які мають проблеми з опорно-руховим апаратом. Упродовж цих років нам вдалося здійснити десяток сходжень. Внаслідок війни багато наших воїнів повертаються з пораненнями, тому ми вирішили продовжити цю ініціативу та організовувати сходження для ветеранів війни. Таким чином ми хочемо показати, що гори є доступними для кожного, а тема безбар’єрності є важливою, адже проведення дозвілля повинно бути доступним для усіх», – додав очільник управління.
Супроводжували мандрівників Гірська оперативно-рятувальна служба та співробітники Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Партнерами сходження стали: громадське об’єднання «Veterans go», Superhumans Center, Боринська територіальна громада та Самбірська районна державна адміністрація. Організатори планують провести ще два подібні сходження із ветеранами. Захід відбувся у межах «Концепції підтримки Захисників та Захисниць України на території Львівщини».