У Жовківському Народному домі доволі часто відбуваються міроприємства різних ґатунків. Особливо це відчутно у ці новорічно-різдвяні дні. Втім ажіотажу, подібного до того, який відчула ця велика зала, вже давно не було. Такий аншлаг, коли були заповнені всі місця, та ще й проходи, спостерігався хіба що у 2010-му, під час приїзду до Жовкви Віктора Ющенка.
Чим була викликана така зацікавленість та багатолюдність громадськості? Відповідь – досить проста: цього вечора перед жовківчанами виступала голова адміністрації Надія Щур, звітуючи про роботу за рік. Почути керівника району прийшли люди різних рангів та політичних уподобань, мешканці як міста, так і з найдальших населених пунктів району. Засвідчити важливість зібрання прибув голова ОДА Олег Синютка, не оминув увагою зустріч депутат Верховної Ради Володимир Парасюк.
Насамперед, за доброю традицією, перше слово виголосив єпископ Сокальсько-Жовківської єпархії Михаїл Колтун, закцентувавши на тому, що «свято Йордану надихає на просвідчення, щоб усі могли та прагнули жити у мирі та любові, аби наше життя, як найціннійший Божий дар, оновити від гріха, аби жити у ласці Божій». Певно, ніхто із присутніх не забуде слів єпископа, що саме людина є центром уваги від Бога і центром уваги усіх інституцій. «Це формула нашого життя. Саме від неї залежить наша любов до ближнього, ми зможемо відчувати Боже благословення. А ще щоденні справи – невичерпна справа, у яких маємо один одному служити. Господеві так було угодно, що Він полюбив нас усіх через грішність, і Він нас рятує. А сьогодні це особливо актуально, адже наше завдання з вами рятувати кожного». Думаємо, ці слова зіграли чи ненайважливішу роль на зустрічі.
Опісля виступу священнослужителя Олег Синютка, котрий взяв на себе повноваження ведення засідання, надав слово головній дійовій особі зустрічі. Перед присутніми із доповіддю про зроблене та планами на майбутнє виступила голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур. Очільниця району зупинилася на важливих подіях в економіці Жовківського району, що відбулися торік. Передусім, вона донесла до присутніх, що на території заводу ТзОВ “Керамік” встановили установку для виробництва асфальту КДМ-201 потужністю 110 т за 1 годину і вар-
тістю 12 млн. грн. Завдяки цьому створено 20 нових робочих місць. Окрім цього, ТзОВ “Ако Індастріс” встановило лазерну установку для різання металу та машини для гнуття листів металу (інвестиція – 220 тис. євро); ПП “Брич” увело додаткові виробничі площі – 500 кв. м (створено 40 нових робочих місць); на ДП “Рава-Руське лісове господарство” до кінця січня запрацює сучасна лінія із випуску обрізних хвойних пиломатеріалів (у грудні 2016 року закуплено обладнання на 8 млн. грн).
Надія Щур наголосила, що минулий рік став для Жовківщини якісним проривом у галузі дорожнього будівництва. Так, за вказаний період у дороги інвестували 48,5 млн. грн. “З обласного бюджету використано – 24,4 млн. грн, із державної скарбнички (експлуатаційне утримання) – 12 млн. грн., із місцевих бюджетів – 11,7 млн. грн. і з районного бюджету – 0,4 млн. грн.”, — повідомила посадовець.
Отож відремонтовано дороги: Зашків – Зарудці, Завадів – М. Дорошів, Великі Грибовичі – Дубляни, Пристань – В’язова, Добросин – Магерів – Рава-Руська, Крехів – Фійна – Майдан, Куликів – Великосілки. Це лише певні головні моменти, а детальний звіт голови ЖРДА буде опубліковано у наступному номері. Що ж до реакції зали, то після закінчення виступу присутні не шкодували рук для оплесків, які перейшли в тривалі овації. Чим не оцінка діяльності голови РДА? Чогось подібного жоден з її попередників не удостоївся.
Свою думку з приводу виступу Надії Сте-панівни оприлюднив й голова Жовківської районної ради Роман Горбань, вибравши у своєму виступі золоту серединку: «Ми почули сьогодні змістовний звіт про конкретно зроблену роботу. Багато зроблено, однак й чимало роботи попереду. Попри усе, працювати треба й надалі й думати про інтереси громади. За цей рік співпраці із райдержадміністрацією якихось глибоких непорозумінь не виникало. Варто наголосити, що за словосполученням “районна адміністрація” стоять справжні фахівці, до яких доволі часто доводиться звертатися, які нададуть належну консультацію. Що ж стосується роботи безпосередньо керівника, то вона — розумна людина, котра пропрацювала дві каденції головою сільської ради, опісля була заступником голови адміністрації, а з квітня – головою РДА. Багато зроблено, й помилки враховано. Думаю, їх виправлять уже найближчим часом».
Наостанок Роман Васильович із певним підтекстом сказав, що не помиляється лише той, хто нічого не робить. І це стосується кожного із нас.
Негативно налаштованим вийшов на сцену народний депутат України Володимир Парасюк. Відразу скажемо, що його виступ базувався на подіях 30 грудня, коли поліцейські після корпоративу зупинили нібито напідпитку очільницю району. А от конкретно про роботу голови райдержадміністрації нардеп не говорив, лише намагався озвучити компромат та, зокрема, торкнувся питання фінансування ремонту і прокладення автошляхів, куди і скільки коштів скеровано. Натомість, відразу із конкретними цифрами виступив Роман Демчина, депутат Львівської обласної ради, окрім того, зазначивши: «Упродовж року працювали всі: і голова ОДА, і голова обласної ради, і голова РДА, і я також. Бо є відремонтовані дороги, якими ми з вами ходимо та їздимо, і це результат нашої з вами спільної праці.
До речі, навіть добре, що думки у залі з приводу роботи адміністрації поділилися. Повинні й бути громадські активісти, що пильнують за представниками влади, намагаються їх викрити, поправити».
Наостанок він висловив сподівання, що Олег Михайлович, голова ОДА, ухвалить правильне рішення, бо усі знають, що повноваження, які довірила Надії Щур держава, мають бути нею виправдані. Свою позицію висловив і депутат Львівської облради Андрій Дума.
Щодо громадських активістів, то їх у залі було більш, ніж достатньо. Однак усі вони лише спиралися на події 30 грудня й намагалися зірвати офіційну зустріч. До честі губернатора, він уміло, виважено та делікатно гасив усі прояви емоцій, демонструючи культуру та етику поведінки зібрань. Відтак залишив доволі позитивне враження у людей.
Голова Львівської облдержадміністрації опісля надав можливість усім виступити, поставити запитання як Надії Степанівні, так і йому безпосередньо. Цією нагодою скористалися депутат районної ради Богдан Юрдига, депутат Жовківської міської ради Ігор Питель. Окрім того, із наболілим питанням виступила представник ЖЦРЛ, завідувач відділення анестезіології Оксана Глинчак. З її слів, усі медики стурбовані питанням формування госпітальних округів та скороченням штату працівників. Лаконічно та обгрунтовано про це говорив Олег Синютка, зваживши на те, що це — компетенція облдержадміністрації. Не оминаємо увагою й те, що, зокрема, Ганна Надяк, голова Кам’яногірської сільської ради та мешканка с. Мокротина Зеновія Мороз виступили на захист голови Надії Щур, акцентувавши на зробленому в районі та завдяки її заслузі. Питань було багато, й на усі були ствердні відповіді.
Своєрідні дебати закінчилися довершеним, виваженим підсумком Олега Михайловича Синютки. «Кладучи руку на серце, шановні мешканці Жовківщини, говорю вам відверто й щиро, що я ніяким чином не впливав на результат аналізів крові Надії Степанівни, який зробили у обласному диспансері. Моєю ж реакцією на відео в інтернеті про наявність у робочому холодильнику диспасеру, окрім аналізів, спиртного та їжі, було направлення спеціальної комісії з Департаменту охорони здоров’я для перевірки. Результатом цього стало звільнення з роботи медичних працівників цієї зміни за порушення, допущені на робочому місці.
Суспільна думка, як ми всі знаємо, і це природньо, розділилася: одна частина суспільства вважає, що аналізи зроблені правдиво, інша ж – що вони сфальсифіковані. Я ж маю у руках папір, де і викладені ці результати.
Щодо людей, які є навколо Надії Степанівни, то можу сказати одне: є однодумці й зичливі, а є й ті, що не поділяють її поглядів і не підтримують ні в чому. У мене ж у руках – звернення від депутатів Жовківського району, підписані керівниками усіх фракцій, зокрема й тих, що не поділяють поглядів голови РДА, а також і голів сільських й селищних рад на підтримку Надії Степанівни, які я, чесно кажучи, й не перечитував, а скерував керуючому справами ОДА. Були написані вони щиро чи ні – не знаю. І моє рішення, звісно, буде остаточним. Я Надію Степанівну рекомендував, я й відповідатиму за неї перед Президентом України.
Скажу більше. Цей інцидент ще раз довів мені й усім нам, що суспільство помінялося, і це добре. Люди стали небайдужими, їм не все одно, що робиться навколо.
Прошу усіх небайдужих у цій великій залі, усіх, хто прийшов сюди відстоювати правду, переосмислити все, що сталося, правильно оцінити та зробити вірні висновки. А, головне, маємо всі об’єднатися заради однієї спільної справи – збереження України цілісної, недопущення сюди ворогів, розбрату. Згуртуємось, об’єднаємось – вистоїмо!»
Зоряна МИКИТЮК,
Зоряна ГУМНИЦЬКА,
Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ.