Головна Цікаво Цікаві поради як облаштувати дитячу кімнату

Цікаві поради як облаштувати дитячу кімнату

60
0

Дитяча кімната – це особливий світ, у якому відбувається розвиток особистості маленької людини. Важливо облаштувати кімнату так, щоб сподобалось дитині, а також створити світлий, красивий та комфортний простір. При меблюванні кімнати особливу увагу потребує вибір ліжка для дитини, від якого залежить повноцінний сон та самопочуття малечі. Ліжко має бути зручним, надійним та відповідати віку дитини.

Критерії вибору спального місця

Розмір та особливості конструкції ліжка впливають на комфортне перебування дитини у кімнаті та на скільки солодким виявиться її сон. Для більш затишного відпочинку, фахівці радять вибирати ліжко. На відміну від дивану, ліжко забезпечує необхідні ергономічні властивості, які дозволяють повністю розслабити хребет під час сну. До переваг ліжка також відносять:

  • великий вибір моделей з різним функціоналом. Приміром, ліжечка для малюків мають спеціальні знімні бортики для додаткової безпеки;
  • можливість самостійно обирати ортопедичний матрац з необхідними властивостями;
  • раціональним варіантом оптимального використання площі невеликої кімнати стане двоповерхове ліжко. Таке ліжко стане у пригоді й для двох дітей.

Ідей з меблювання кімнати безліч, але підійдіть до цього зважено – не потрібно перевантажувати простір дитячої. Також варто піклуватися про добре освітлення як кімнати в цілому, так і окремих зон.

Питання стилю та кольору

Оформлення кімнати залежить від віку та побажань дитини. Але діти ростуть і їх уподобання швидко змінюються. Кімнату для малечі 2-3 років дійсно краще оформити з залученням улюблених мультяшних героїв. При плануванні кімнати для школяра за основу краще взяти універсальний дизайн та спокійні кольори. Стильові тенденції краще акцентувати за допомогою декоративних деталей, модних плакатів та наклейок. З часом їх можна замінити без значних затрат.

Як організувати простір кімнати?

Зонування площі надає можливості зосередитись на певній справі. Іноді батьки вважають, якщо дитина пішла до школи, то ігрова зона не потрібна. Але насправді діти грають іграшками досить довго – для них це чудовий відпочинок, розвиток, приємне спілкування.

Стосовно робочого простору, дуже важливо виділити місце для письмового столу. Робоче місце має відповідати фізичному стану та віку дитини. Сучасні виробники меблів пропонують безліч варіантів столів та стільців, серед яких є функціональні меблі-трансформери, що змінюються при потребі. Оптимальним варіантом може стати анатомічний стілець.

При проєктуванні дизайну кімнати приділіть увагу темі зберігання речей. Шафа, шухляда для іграшок, полиці – простір, за який дитина має відповідати. Такий підхід формує вміння стежити за речами та підтримувати порядок у кімнаті.

Облаштовувати дитячу необхідно з урахуванням побажань дитини, а не реалізувати свої власні мрії. Бажано створити гнучке середовище, яке буде поступово трансформуватися разом з дитиною. Комфортні меблі, затишний простір кімнати, улюблені речі – все це важлива основа для унікального розвитку вашої дитини.