Зокрема, уже відбувся перший раунд фокус-групи.
Як поінформували у департаменті економічної політики Львівської ОВА під час попередніх консультацій з громадськістю та експертним середовищем, визначили три пріоритетні напрями майбутньої трансформації: економічний розвиток, екологія і навколишнє середовище та людський потенціал (соціальна сфера).
Спільною проблемою фокус-групи озвучили недостатній діалог між бізнесом, місцевою владою та третім сектором.
«Якщо говорити про економічний блок, то відсутність діалогу призводить до недовіри бізнесу до влади. Як наслідок, бізнес не інвестує в місцеву економіку, бо: бюрократія, невідома структура власності потенційного інвестиційного обʼєкта, немає запропонованої стратегії від місцевої влади, немає інвестиційних пропозицій. На думку бізнесу, потрібно декілька якірних інвесторів, які могли б започаткувати масштабне виробництво, наприклад в галузі машинобудування чи зеленої енергетики. У підприємців також є нестача кваліфікованих кадрів. З одного боку це через відсутність достатнього державного замовлення, з іншого – очікувана трудова міграція фахівців. Тут важливий акцент саме на слові «кваліфікованих», тож якраз таки заклади професійно-технічної освіти змогли б закрити цю потребу», – зазначили на фокус-групі.
Учасники фокус-групи «туризм» на перший план озвучених проблем винесли – слабку комунікацію, точніше промоцію туристичного потенціалу, що в свою чергу призводить до наступної проблеми – зменшення обсягу туристів. Тож були висловлені ідеї, щодо створення інформаційно-туристичного центру.
«Так, зрозуміло, що для туристів потрібна в першу чергу відповідна інфраструктура. Але перш ніж вимагати від бізнесу інвестувати в туризм, варто для початку громадам спільно напрацювати чітку «туристичну пропозицію», яку можна було б пропонувати не лише місцевим, а й іноземним інвесторам», – додали учасники.
Детальніше про туристичний потенціал за посиланням.
На фокус-групі з молоддю Червоноградщини прозвучали ідеї щодо молодіжних просторів та створення умов для розвитку молодіжного підприємництва і стартапів. Висловили ідеї щодо модернізації навчальних програм закладів освіти, наприклад впровадити програми фінансової та медіаграмотності.
В рамках фокус-групи «ВПО» висловили тезу про труднощі економічної адаптації, причинами чого є, як об’єктивні, так і суб’єктивні фактори. Окрім відкриття нових підприємств також озвучили ідеї щодо розвитку громадських просторів для проведення дозвілля.
Процес трансформації вугільних територій та зокрема розроблення Плану дій, відбуваються в межах Програми «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України», яку впроваджує Німецьке товариство міжнародного співробітництва (@Giz) за дорученням Федерального міністерства економіки і захисту клімату Німеччини.