Головна Економіка Шановні мешканці Жовківського району!

Шановні мешканці Жовківського району!

377
0

Доводимо до відома, що з 1 січня 2017 року в Україні розмір мінімальної заробітної плати становить  3200 гривень. А це означає, що розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати.

Чимало роботодавців ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і, бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам зарплату в «конвертах».

Погодившись на одержання зарплати в «конвертах», ви свідомо обкрадаєте самі себе. Нагадуємо, що тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним. Пам’ятайте, що працівник, який отримує всю зарплату в “конверті”,  офіційно вважається непрацюючим. Йому не зараховується страховий стаж, а, відповідно:

— він не буде одержувати пенсію за віком;

— у нього немає гарантованого розміру заробітної плати;

— його можуть звільнити в будь-який час, без жодних компенсацій;

— у нього немає права на відпустку;

— права на оплату лікарняних та допомогу з безробіття;

— права не працювати у вихідний та святковий дні;

— права на охорону праці;

— права на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

У випадках примусового переводу Вас на неповну зайнятість або на зарплату «у конверті»,  повідомляйте  про це Головне управління Держпраці у Львівській області (м. Львів, вул. Міцкевича, 8, тел. 235-76-73),  Жовківську РДА (м. Жовква, вул. Львівська, 40, тел. 21-432)  або  управління соціального захисту населення райдержадміністрації (м. Жовква, вул. Львівська, 3, тел. 61-464).

Легалізація заробітної плати – це гідне забезпечення майбутнього кожного з вас !!!

До уваги керівників підприємств, установ, організацій та фізичних осіб-підприємців!

Мінімальна зарплата залишається державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності й господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

Водночас розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати.

Якщо ж нарахована зарплата за виконану місячну норму праці є нижчою за розмір мінімальної зарплати, тоді роботодавець має провести доплату до рівня мінімальної зарплати,  яку слід виплачувати щомісяця одночасно з виплатою зарплати.

Якщо ж працівник не виконав місячну норму праці, перебував у відпустці, на лікарняному, працював неповний робочий час  тощо, то оплата його праці проводиться пропорційно виконаній нормі праці.

Мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) установлюється в розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, установлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року (у 2017 році — 1600 грн).

Зверніть увагу, що під час обчислення розміру зарплати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

До прикладу, якщо працівнику встановлені доплати за роботу у шкідливих умовах праці, зазначені доплати мають виплачуватись понад розмір мінімальної заробітної плати (3 200 гривень).

Запровадження нового розміру мінімальної заробітної плати не може бути підставою для звільнення.

Відповідальність за невиконання вимог чинного законодавства

Із 1 січня 2017 року юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, будуть нести відповідальність у таких розмірах:

1)  30 мінімальних зарплат за кожного працівника (96 000 грн.) за наступні порушення:

  • фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору;
  • оформлення працівника на неповний робочий час, у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;
  • виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.

2)  10 мінімальних зарплат  за кожного працівника (32 000 грн.) за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

3) 3 мінімальні зарплати  (9600 грн.)  за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі.

4) 10 мінімальних зарплат за кожного працівника (32 000 грн.) за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

5) 1 мінімальна зарплата (3200 грн.) за порушення інших вимог трудового законодавства, окрім передбачених вище.

Звертаємо  увагу на те, що  підприємці повинні будуть сплатити штраф у розмірі трьох мінімальних зарплат у всіх випадках недопущення інспекторів до перевірки та створення перешкод у її проведенні, окрім випадку, коли темою перевірки є неоформлення трудових договорів із працівниками та виплата зарплат «в конверті».

Підприємці будуть оштрафовані в розмірі 100 мінімальних зарплат  (320 тисяч гривень) у випадку недопущення держінспектора праці до перевірки, якщо вона здійснюється з метою виявлення працівників з неоформленими трудовими договорами, виплати заробітної плати без нарахування і сплати єдиного внеску (виплата зарплати «в конверті»).

Жовківська
райдержадміністрація.