На Львівщині розпочалося онлайн-опитування пацієнтів щодо якості первинної та екстреної медичної допомоги.
Як повідомила сьогодні, 22 листопада, під час брифінгу в.о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської обласної військової адміністрації Наталія Літвінська, метою опитування є необхідність зрозуміти ситуацію, що склалася після впровадження реформи медичних служб.
“У багатьох речах повноваження екстреної допомоги та первинки почали перетинатися. З іншого боку вони стали дещо розмитими. Це викликало певний дискомфорт у пацієнтів. Сьогодні є трикутник пацієнт-екстренка, пацієнт-первинка і первинка-екстренка, де, можливо, виникає багато непорозумінь і запитань у пацієнтів”, – каже Наталія Літвінська.
Опитування дозволить виявити проблеми, які турбують пацієнтів найбільше, що потрібно змінити і як скоординувати роботу медслужб.
“В центрі завжди є пацієнт. Для того, щоби виявити, де є потреби пацієнта, де є прогалини або де є можливість покращити роботу первинної та екстреної ланок меддопомоги потрібно провести опитування. Саме це відбувається на сторінках департаменту охорони здоров’я ЛОВА, управління охорони здоров’я ЛМР, екстреної медичної допомоги та в громадському секторі. Будемо вдячні за відгуки, на основі яких будемо будувати стратегію подальшої комунікації та співпраці”, – сказав заступник начальника управління охорони здоров’я Львівської міської ради Назарій Колачинський.
Опитування стартувало минулого тижня.
“Внаслідок реформи змінилися підходи до фінансування і до організації роботи спецслужб галузі охорони здоров’я, а можливості провести професійну дискусію між первинною та екстреною медичною допомогою не було, – зазначив в.о. генерального директора Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько. – У час, коли ми всі залучені до війни з ворогом, пацієнти недоотримують якісну медичну допомогу. Розпочинаємо дискусію в професійному середовищі, в центрі якої є пацієнт. Ми повинні отримати бачення пацієнта. Просимо всіх пройти опитування”.
Андрій Васько нагадав, що викликати екстрену медичну допомогу потрібно тільки у випадках, коли ідеться про загрозу життю: втрата свідомості, відсутність дихання або серцебиття, масивні кровотечі, крововтрати, ознаки інсульту або інфаркту, ознаки масивних травм з якими пацієнт не може самостійно добратися до лікаря.
Як повідомив Андрій Васько, участь в опитуванні взяло вже близько півтисячі осіб. Також опитано 450 працівників екстреної допомоги та 350 – первинної. Опитування є нескладним і не займе багато часу.
“За концепцією реформи галузі охорони здоров’я, 70 відсотків медичних послуг буде надаватися на рівні первинної медичної допомоги. Так є в цивілізованому світі. В нас все відбувається навпаки”, – каже Андрій Васько про проблеми галузі. Іншою проблемою є те, що пацієнти за радянським зразком наполягають на виході лікаря до пацієнта у неекстрених випадках.
За результатами опитування у вівторок, 29 листопада, у Львівській ОВА проведуть круглий стіл за участі медслужб Львова та області, а також пацієнтських організацій.
Пройти опитування можна тут HTTP://SURL.LI/NKSTH.
Відео брифінгу HTTPS://WWW.FACEBOOK.COM/LVIVSKAODA/VIDEOS/154566721081029/.