Головна Економіка Гаряча лінія Жовкіського ДПІ

Гаряча лінія Жовкіського ДПІ

216
0

Днями в ДПІ у Жовківському районі відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На запитання відповідав перший заступник начальника ДПІ у Жовківському районі Роман Кулицький.

Пропонуємо відповіді на запитання, які завжди є актуальними

Чи справді Концепцією реформування податкової системи передбачено скорочення податкових різниць ?

Так, з метою скасування податкового обліку і забезпечення ведення єдиного бухгалтерського обліку запропоновано реформувати порядок оподаткування податком на прибуток. В якості об’єкта оподаткування буде виступати фінансовий результат, визначений за правилами бухгалтерського обліку, скоригований всього на три різниці: амортизація, резерви, фінансові операції. Таким чином, із 49 податкових різниць залишиться всього 3.

Чи можуть податківці за письмовим зверненням суб’єкта господарювання  надати оригінали (копії) податкових повідомлень-рішень або податкових вимог, актів камеральних перевірок, листів або інших документів, які були надіслані СГ та вважаються врученими ?

Контролюючі органи за письмовим зверненням суб’єкта господарювання мають право надати копії податкових повідомлень-рішень або податкових вимог, актів камеральних перевірок, листів або інших документів, які були надіслані суб’єкту господарювання та вважаються врученими. Оригінали раніше вручених платнику податків документів не надаються.

Коли, та на підставі яких документів податковий орган має право запрошувати платників податків або їх представників для проведення перевірки правильності нарахування та своєчасності сплати податків, зборів, платежів, дотримання вимог іншого законодавства?

Відповідно до п.п. 20.1.1 п.20.1 ст. 20 Податкового кодексу контролюючі органи мають право запрошувати платників податків або їх представників для перевірки правильності нарахування та своєчасності сплати податків, зборів, платежів, дотримання вимог іншого законодавства, у тому числі законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи. Письмові повідомлення про такі запрошення надсилаються в порядку, встановленому ст. 42 ПКУ, не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня запрошення рекомендованими листами, в яких зазначаються підстави запрошення, дата і час, на які запрошується платник податків (представник платника податків).

Форма повідомлення про запрошення платника податків або його представників до контролюючого органу затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 06.02.2014 № 120 «Про затвердження форми Повідомлення про запрошення платника податків, зборів, платежів або його представників до органу доходів і зборів».

Чи має  право орган  ДФС, в якому суб’єкт господарювання  перебуває на обліку за неосновним місцем обліку, проводити перевірки?  Чим це передбачено??

Відповідно до п.75.1. ст.75 Податкового кодексу контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених ПКУ, а фактичні перевірки – ПКУ та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Кодексом не передбачено обмежень щодо проведення перевірок, в яких суб’єкт господарювання перебуває на обліку за неосновним місцем обліку.

Скільки часу зберігаються облікові справи суб’єктів господарювання в контролюючих органах  після припинення діяльності (ліквідації)?

Наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2012 № 578/5 затверджено Перелік типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів.

Відповідно до ст. 291 р. І Переліку облікові справи платників податків і зборів (обов’язкових платежів) зберігаються протягом 5 років після припинення діяльності таких суб’єктів господарювання.

Особові рахунки платників податків і зборів (обов’язкових платежів) зберігаються протягом 5 років (ст. 292 р. І Переліку).

Слід зазначити, що обчислення строків зберігання документів проводиться з 01 січня року, який іде за роком завершення їх діловодством. Наприклад, обчислення строку зберігання справ, завершених діловодством у 2014 році, починається з 01 січня 2015 року.

Перший заступник начальника ДПІ у Жовківському районі                                                           Р. Я. Кулицький