Головна Цікаво Бережіть дітей від травмувань на коліях залізниці

Бережіть дітей від травмувань на коліях залізниці

402
0

Залізничники постійно б’ють на сполох – тенденція до зменшення кількості нещасних випадків, під час яких травмуються або гинуть люди, на жаль, не змінюється.

Особливо прикро, що попри усі профілактичні заходи, які Львівська магістраль невтомно проводить у дитячих та учнівських колективах, травмуються діти віком до 16 років. Основною причиною травмувань людей, зокрема дітей, є перехід через колії, ходіння по коліях та перебування в негабаритних місцях.

Фахівці з охорони праці констатують, що останніми роками почастішали випадки ураження дітей електричним струмом на залізниці. Одна з основних причин електротравм – бажання сфотографуватися в екстремальних місцях. Так, 12-річний школяр був уражений електричним струмом від контактної мережі після того, як виліз на дах вантажного поїзда. Лише оперативні дії та уважність залізничників дозволили зберегти життя дитині.

Ще однією горе-розвагою для дітей стає захоплення так званим «зацеперством», коли підлітки намагаються схопитися за рухомий склад під час руху та проїхатися на вагоні чи локомотиві. Кожен такий вчинок – це небезпека для роботи залізниці, стрес для машиніста та насамперед – надзвичайно суттєва загроза життю та здоров’ю порушників.

У дні літніх канікул вкотре звертаємося до дітей не влаштовувати ігор на залізничних коліях та поблизу них, не порушувати правила переїзду на велосипедах територією залізничних перетинів з автомобільними шляхами, територіями станцій і вокзалів, не вилазити на ферми мостів, світлофори, дахи вагонів та не пролазити під вагонами, не перебігати колії перед поїздами, не стояти на краю перону або посадкової платформи та не використовувати навушники поблизу колії, тому що такі дії можуть призвести до травмування чи смерті.

Шановні батьки! Зверніть увагу ваших дітей на те, що поблизу залізниці треба беззастережно дотримуватися правил безпеки, забороніть гратися поблизу залізниці чи на об’єктах залізничної інфраструктури, під час подорожей завжди тримайте за руку маленьких дітей, обережно здійснюйте посадку та висадку з вагонів, наголосіть, що у вагонах не можна висовуватися з вікон, їздити у тамбурах, порушувати рекомендації, надані провідниками. Ніхто так не убезпечить наших дітей, як найрідніші люди – батьки!

Юрій Лихолат,

начальник залізничної
станції «Жовква»

Львівської дирекції
залізничних перевезень.