Головна Цікаво Гроші — вперед!

Гроші — вперед!

242
0

На порозі – зима, а значить пора очікування гарних новорічних свят. Особливу радість вони приносять малечі. Діти з нетерпінням очікують на прихід Святого Миколая, чекають новорічної ночі, ялинки та Різдва. Гарні святкові ранки готують із малюками у дитячих садках та школах педагоги та музичні керівники. Хлопчики та дівчатка охоче вчать вірші, пісні, готуються до виконання цікавих ролей у чарівних казках. А найбільше, звісно, хочеться дітям переодягатися у костюми своїх героїв. Бо тепер підібрати костюм будь-якого казкового героя зовсім нескладно. Це у минулому столітті нам матусі й бабусі нашвидкоруч шили зі звичайної медичної марлі плаття сніжинок, королев, фей, ялинок, фарбували їх звичайним канцелярським чорнилом чи зеленкою з аптеки. Тепер в іграшкових крамницях та на промислових ринках є величезний вибір дитячих костюмів різних розмірів, на додачу до них – повний набір аксесуарів. Всі вони настільки барвисті, гарні та розмаїті, що й дорослий, мабуть, би не відмовився їх одягнути. Працюють навіть цілі фірми, що під замовлення клієнтів шиють костюми та реалізовують їх або здають в оренду. Аби мрія дитини здійснилася вповні, матусі мають викласти за таке задоволення десь від 40 до 100 гривень лише за оренду (звичайно, можна й придбати костюм – тоді це буде коштувати у рази дорожче). Зазвичай люди наперед замовляють костюми, у зазначений день та годину беруть їх на час виступу, а вже після, коли повертають, розраховуються. Але, як виявилось, є випадки, коли заповзятливі «реалізатори»  хочуть  «завдаток»  наперед.

Так сталося і з моєю колегою, коли при замовленні дитячого костюма за 1,5  тижні до  свята вона заплатила повну вартість оренди, хоча костюма ще не брала. Через тиждень її малюк серйозно захворів, мама попередила вихователів, що дитина не виступатиме і пішла повідомити реалізатора костюмів. Яким було її здивування, коли пані на ринку, яка  здає в оренду дитячі костюми,  повернула їй  із закладених грошей лише половину. І то із незадоволенням. Що ж, послугою мама дитини не скористалась, а гроші – пропали.

Не захотіла жінка сперечатися, доводити свою правоту, а слід би було. Адже на стороні покупця стоїть Закон України «Про захист прав споживачів», і продавці чи реалізатори продукції повинні теж його дотримуватись.

Отож, шановні громадяни, знайте, що сплачувати ви маєте лише за надані послуги чи товар. І якщо вже домовляєтесь про оренду чогось, то наперед чітко обумовлюйте умови договору, про можливість настання форс-мажорних обставин теж не забувайте.  А то платитимете просто за слова…

Єва Валещинська.