Головна Цікаво До уваги неприбуткових організацій!

До уваги неприбуткових організацій!

199
0

ГУ ДФС  у Львівській області повідомляє, що відповідно до п. 46.2 ст. 46 ПКУ неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені п. 133.4 ст. 133 ПКУ, подають Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 17.06.2016 року № 553 (далі – Звіт) та річну фінансову звітність. Професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок, утворені в порядку, визначеному законом, звітують тільки у  разі порушень п. 133.4 ст. 133 ПКУ).

Фінансова звітність є додатком та невід’ємною частиною Звіту.

Звіт подається — протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. Тобто, граничний термін надання до податкових органів Звіту за 2018 рікне пізніше 01.03.2019 року.

Інформація про додатки, що додаються до Звіту, є обов’язковим реквізитом форми Звіту відповідно до п. 48.3 ПКУ. У відповідних клітинках проставляється позначка „+”.

У формі Звіту інформацію про обов’язкові додатки у вигляді фінансової звітності відображають у блоці „Наявність додатків 4” та проставляють позначку „х” в поліФЗ6.

Неприбуткові установи, організації, які підпадають під критерії мікропідприємств, малих підприємств, подають скорочену за показниками фінансову звітність (Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва, Спрощений фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва) у складі Балансу і Звіту про фінансові результати.

При цьому, як зазначено в розшифровці виноски 7, її заповнюють бюджетні установи. Так, суб’єкти державного сектору разом зі Звітом подають наступні форми фінансової звітності:

Баланс (форма № 1-дс) та Звіт про фінансові результати (форма № 2-дс), Звіт про рух грошових коштів (форма № 3-дс), Звіт про власний капітал (форма № 4-дс), затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2009 № 1541 „Про затвердження Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку у державному секторі 101 „Подання фінансової звітності” (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 29.11.2017 № 976). Примітки до річної фінансової звітності (форма № 5-дс) за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 29.11.2017 № 977 „Про затвердження типової форми № 5-дс „Примітки до річної фінансової звітності”.

Додаток ГД 5 заповнюється у разі здійснення операцій з гуманітарною допомогою.

Кожне неподання/несвоєчасне подання Звіту тягне за собою накладання штрафу в розмірі 170 гривень. Оскільки фінансова звітність є додатком до Звіту, то неподання такої звітності тягне за собою невизнання Звіту (тобто Звіт буде вважатися неподаним). Відповідно, це призведе до накладання штрафу.

 

Основна частина Звіту складається з двох частин.

Частина I Звіту передбачає відображення доходів та витрат неприбуткової організації на здійснення своєї статутної діяльності, а також утримання такої організації.

В першій частині Звіту відображаються доходи неприбуткової організації (рядки 1.1-11).

Видатки (витрати) неприбуткової організації відображаються (рядки 2.1— 2.6).

При цьому у зазначених рядках показники заповнюються з урахуванням особливості діяльності неприбуткової організації відповідно до закону, що регулює діяльність такої неприбуткової організації

Частина ІІ Звіту передбачена для розрахунку податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств та заповнюється лише неприбутковими організаціями, які не дотримались вимог, визначених п. 133.4 ст. 133 ПКУ.

Розрахунок об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств, який відображається у рядку 5 Звіту повинен дорівнювати сумі рядків 3 та 4.

Об’єкт оподаткування розраховується із суми операції (операцій) нецільового використання активів (рядок 3) та/або суми доходу (прибутку) або її частини, що була розподілена серед засновників (учасників), членів неприбуткової організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб (рядок 4).

Водночас сума операції (операцій) нецільового використання активів складається із суми рядка 3.1 ГД „гуманітарна допомога” (дорівнює рядку „Усього-9” графи 7 розділу 4 додатка ГД) та рядка 3.2 частини ІІ Звіту.