Головна Цікаво Масаж для краси і здоров’я

Масаж для краси і здоров’я

557
0

Ближче до тіла

масаж шиї

За переказами, цар Соломон зберіг до глибокої старості проникливість, гнучкість розуму і тіла тільки завдяки щоденному масажу. У це неважко повірити, так як сучасна медицина стверджує: лише три хвилини рефлекторного впливу на організм здатні замінити півторагодинний повноцінний відпочинок, відновити сили і зняти стрес.

Напевно кожен з нас не раз відчував на собі чарівну дію найдавнішого способу оздоровлення. Однак, як стверджує медична статистика, тільки 30 % людей вважають масаж лікувальним засобом. Інші схильні говорити про нього як про косметологічної процедурою або еротичної. Насправді ж лікувальний масаж був і залишається більшою мірою медичним методом, і він існує рівно стільки, скільки й саме людство.

Імовірно, вперше масажні рухи чоловік застосував після того, як сильно змучився. Він інстинктивно потер і погладив хворе місце, а відчувши полегшення, став повторювати подібну дію свідомо. А от лікувати за допомогою масажних технік першими почали китайські лікарі. Розтираючими і мнущими рухами вони знімали м’язові спазми, рятували від ревматичних і головних болів, втоми. Їхніми послідовниками стали індуси, вони здогадалися з’єднати масаж з паровими лазнями: на розпечені металеві пластини наливали трав’яний настій, який, випаровуючись, розслаблював тіло хворого. Після цього пацієнта масажували на розігрітому підлозі, таким чином справляючись з застудами, хворобами легень і статевою слабкістю. На Заході подібний вплив вважалося шарлатанством. І лише на початку XVII століття європейська медицина порекомендувала застосовувати техніку розтирання при рухових розладах і хворобах внутрішніх органів. З того часу масаж став лікувальною процедурою світового масштабу.

Бути в тонусі

Сьогодні масаж визнаний офіційною медициною як лікувальний і профілактичний засіб і включений практично у всі реабілітаційні програми лікарень, санаторіїв. Спектр його застосування дуже широкий. Медичний масаж призначають при остеохондрозі, ударах, розтягненнях, артритах, невралгії, гіпертонічній хворобі, хронічному гастриті, виразковій хворобі шлунка, порушення моторної функції товстого кишечника, а також бронхітах, пневмонії, функціональних розладах серцевої м’язи.

Курс з десяти процедур покращує кровопостачання, прискорює лімфотік, посилюючи надходження біологічно активних речовин до органів і тканин. У результаті значно поліпшується загальний стан, нормалізується обмін речовин, підвищується імунітет.

самолікувальний масаж
самолікувальний масаж

Масаж застосовується як в комплексному лікуванні захворювань, так і для поліпшення загального самопочуття. Людям з високим розумовим навантаженням фахівці рекомендують робити сім — десять процедур загальнозміцнюючого масажу раз у півроку для поліпшення кровопостачання мозку, зменшення негативного впливу гіподинамії та відновлення нормальної працездатності. Те ж відноситься і до автомобілістів: масаж знімає напругу й відновлює тонус м’язів шиї і спини, а також ніг і ступень, покращує гостроту зору. У жінок оздоровчий курс відновлює гормональний баланс, поліпшує стан при передменструальному синдромі і знімає дратівливість.

Ніякого болю!

Перш ніж записатися на лікувальний курс масажу, зверніться до свого лікаря. Якщо немає протипоказань, можна сміливо віддаватися в руки масажиста.

Основні прийоми медичного масажу – погладжування, розминання, вібрація, розтирання. А ось комбінації рухів і сила впливу можуть змінюватися в залежності від захворювання, віку пацієнта і реакції нервової системи. Наприклад, дітям масаж проводять недовго і менш енергійно, ніж дорослим. Літнім і ослабленим людям також призначають більш щадне вплив. Особливої обережності вимагає перша процедура. Вона є адаптаційною для подальшого курсу, тому коротше за часом і менш інтенсивна по силі впливу.

Медичний масаж не повинен викликати біль, навіть якщо він сильний і глибокий. Про будь-яких неприємних відчуттях обов’язково скажіть своєму масажиста. Тільки фахівець має право вирішувати: перервати курс або змінити методику впливу.

Майте на увазі, самомасаж прирівнюється до самолікування. Його наслідки можуть бути непередбачуваними.

На всі випадки

Ви давно махнули рукою на неправильну поставу і абсолютно впевнені, що позбутися сколіозу шансів немає. Марно! Масаж сприяє виправленню викривлень хребта, зміцнює м’язи спини, збільшує швидкість кровообігу і зменшує біль. На початку сеансу масажист погладжуючи розминає м’язи спини, потім переходить до більш глибокого впливу. Лікувальний курс становить не менше 12 сеансів по 60 хвилин, з першого по восьмий сеанс — щодня з восьмого по дванадцятий – через день.

При остеохондрозі масаж призначають для зменшення болю, поліпшення лімфо – і кровообігу, збільшення сили м’язів і зменшення в них напруги. При хворобливих відчуттях в спині лікар визначає, яку ділянку хребта потрібно масажувати. Якщо остеохондроз односторонній — спочатку масують здорову половину спини, при двосторонньому — менш болючу бік. Лікувальний курс — більше десяти процедур по одній годині щодня.

Масаж при плоскостопості роблять, щоб зняти біль, зміцнити ослаблені м’язи і поліпшити кровообіг. Послідовність дії при цьому захворюванні завжди однакова: литковий м’яз, ахіллове сухожилля, зовнішня сторона гомілки, тильна сторона стопи, підошва, внутрішня сторона гомілки, литковий м’яз і знову підошва. Масаж роблять щодня, не менше десяти процедур, по годині кожна.

Гіпертонікам масаж допомагає знизити артеріальний тиск, справитися з головним болем, позбутися від запаморочення і поліпшити психоемоційний стан. Сеанс починають з масажу верхньої частини спини, потім масажують шию, потилицю, грудну клітку, знову шию та потилицю. Техніка при цьому весь час змінюється – від погладжування долонями до розтирання подушечками пальців. Для лікування призначають 12 сеансів по 15-20 хвилин.

При захворюваннях травної системи масаж живота активізує перистальтику кишечника, відновлює правильну роботу шлунково-кишкового тракту і печінки. Так, протягом перших діб після процедури виділяється на 100-200 мл жовчі більше, ніж у звичайному режимі. При виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки розминають м’язи спини, шиї, грудей і живота. Призначають 12-14 процедур, періодичність і тривалість сеансів визначають індивідуально.

Вплив на грудну клітину та масаж спини колоподібними, що погладжують, розтираючими рухами застосовують при легеневих захворюваннях. Це поліпшує функцію дихальних м’язів і постачання легенів киснем, нормалізує бронхолегочное кровообіг. Легкі після процедури вентилюються активніше і рівномірніше. Такий масаж в комплексі із загальною терапією призначають навіть при пневмонії щоденним курсом — 12 процедур по 45 хвилин.

Приходити на медичний масаж потрібно не раніше ніж через годину після їжі. Виняток — масаж живота, який роблять або за годину до прийому їжі або не раніше чим через три години після. По закінченні процедури бажано полежати хвилин 10-15.

На Схід

Останнім часом поряд з європейськими техніками все частіше використовуються східні. Різниця цих методик в тому, що західна традиція віддає пріоритет дії, східна на перше місце ставить філософію. Відновлюючи організм, знімаючи стреси, заряджаючи енергією, східний масаж заспокоює і приводить в гармонію тіло і душу. І якщо європейська класика включає прийоми погладжування, розтирання, розминання та вібрації і виконується в основному руками, то східна включає в себе безліч технік, які виконуються як руками, так і ногами та спеціальними предметами. Так, давньокитайський масаж гуаша роблять за допомогою невеликої пластини з напівдорогоцінних металів або кістки тварини (наприклад, роги буйвола або носорога), руху йдуть чітко по меридіанах і при цьому викликають сильний приплив крові. Ідеальним вважається той масаж, який закінчується проявом синців, китайці називають їх «ша». Тільки в цьому випадку, на їхню думку, можна добитися позитивного впливу на стан серцево-судинної системи, нормалізувати артеріальний тиск, вивести токсини з організму і уповільнити процес старіння.

На сеансі масажу з філіппінською методикою по тілу перекочують дерев’яний кулю по міжхребетним м’язам. Причому вибирають інструмент, тобто куля, виходячи з дати народження по спеціальному дерев’яному календарем. Скажімо, народженим в січні по спині будуть катати буком, а червневим іменинникам — березою. Правильно підібраний куля виправляє поставу, знімає нервову напругу, втому і позбавляє від болю в спині.

Протипоказання до масажу:

  • злоякісна пухлина;
  • захворювання крові;
  • туберкульоз;
  • загострення виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки;
  • тромбофлебіт і тромбоз;
  • психічні розлади зі значно зміненою психікою;
  • венеричні захворювання;
  • легенево-серцева недостатність III ступеня;
  • ГРВІ та грип, які супроводжуються високою температурою.

У професійного масажиста завжди під рукою рушник, масло, крем, тальк, процедурні годинник, секундомір для визначення частоти пульсу та аптечка першої допомоги.