Головна Цікаво Можливості проставлення апостиля в Києві

Можливості проставлення апостиля в Києві

128
0

Зіткнутися з необхідністю переведення документації може практично кожна людина незалежно від того, чи збирається він працювати за кордоном або просто відправляється в іншу країну на наукову конференцію. Причому просто перевести в цьому випадку мало, документи потрібно ще й легалізувати.

Що являє собою штамп апостиль

Для того щоб ті документи, які були переведені на іншу мову, мали юридичну силу, потрібно нотаріально завірити такий переклад. Однак органи інших країн візьмуть їх тільки в тому випадку, якщо власник скористався послугами апостиля та консульської легалізації. У першому випадку мається на увазі спрощена процедура легалізації документації. Зовні це всього лише штамп прямокутної форми з підписом посадової особи, приклад якого можна побачити на keeplaw.com.ua. Апостиль в обов’язковому порядку беруть ті країни, які є учасницями Гаазької конвенції 1961 року. Для тих, хто вперше стикається з такою процедурою, вона може здатися довготривалої і трудомісткою. Краще, звичайно, якщо цей захід візьмуть на себе фахівці, які зможуть:

  • виконати точний і грамотний переклад документів, необхідних для перетину кордону;
  • оформити документи відповідно до вимог конкретного законодавства іншої держави;
  • проставлять за всіма правилами штамп апостиль.

В результаті документація, довірена для обробки фахівцям, стане затребуваною на законних підставах, і всі плани після перетину кордону можна буде втілити в життя без особливих зусиль.

Така процедура, як апостилізація, актуальна для довіреностей, свідоцтв про народження, розлучення, шлюб або смерті, документації, яка підтверджує освіту та ін. Можливо проставити апостиль в Києві як на оригінал документа, так і на його копію за умови, що остання буде завірена нотаріально.

В окремих ситуаціях підтвердити легітимність свідоцтва або довідки можна тільки подвійним апостилем. Основною його відмінністю є проставлення печатки на оригіналі документа, в подальшому переклад засвідчується нотаріусом – в цьому випадку на нього також ставиться другий апостиль.

Природно, всі перераховані заходи можна виконати і самостійно, проте в цьому випадку процес затягнеться досить надовго. Краще все-таки звернутися до професіоналів, які виконають всі роботи в стислі терміни – обійдеться така послуга порівняно недорого.