Головна Цікаво Основні елементи системи підвіски Volkswagen Passat B5

Основні елементи системи підвіски Volkswagen Passat B5

34
0

П’яте покоління Пассат Б5 було поставлено на конвеєр в 1996 році. В якості основи компанія використовувала Ауді А4, А6. У 2000 році виробник провів рестайлінг. Пассат Б5 є першим автомобілем в лінійці, який випускався з оцинкованим кузовом.

Пассат Б5 має передній привід, але зустрічаються і версії з повним. Як підвіски використовується багатоважільна система. Вона відрізняється комфортом пересування, але має не дуже міцні деталі. Вже через 30 тисяч кілометрів пробігу необхідно міняти такі запчастини Пассат Б3 як сайлентблоки і кульові опори, інші компоненти служать не довше 100 тисяч кілометрів. Трохи краще йдуть справи з автомобілями, випущеними після рестайлінг. Ходова частина тут вийшла більш стабільною і довговічною.

особливості конструкції

Основне завдання підвіски – забезпечення синхронізації коліс і кузова. Також вона покращує курсову стійкість, поглинає вібрацію і динамічні навантаження. Впливає підвіска і на плавність ходу.

Головним атрибутом підвіски Пассат вважається поперечна балка. Вона сполучається з мотором за допомогою спеціальних опор. Фронтальна частина містить 4 важеля. Важелі підвіски виготовлені зі сплаву алюмінію. Вони досить м’які, тому не кращим чином справляються з дорожніми умовами. Доповнюється конструкція пружинними циліндрами, що містять вбудовані демпфери. Стійки фіксуються – у верхній частині кронштейнами, в нижній – важеля поперечиною.

Для передачі крутного моменту колесами передбачені шарніри приводу. Вузол містить центральну частину, ШРУС і внутрішню частину. Для зменшення крену на поворотах є стабілізатори.

Плюси многоричажної підвіски Пассат Б5

У справному стані підвіска Пассат Б5 добре поглинає нерівності на дорозі, захищаючи кузов від ударних навантажень. Також вона забезпечує якісне зчеплення з дорожнім покриттям. У звичайних підвісок цей параметр гірше.

Ознаки несправності елементів підвіски Пассат Б5

Заміна деталей підвіски Пассат Б5 потрібно при погіршенні якості роботи. Це проявляється в такий спосіб:

  • Розгойдування кузова. Це призводить до погіршення керованості. Даний симптом вказує на проблеми з амортизаторами. Якщо не вжити заходів, то є високий ризик приходу в непридатність сайлентблоков на верхніх опорах, трансмісійного блоку.
  • Погіршення контакту з дорожнім полотном, маневреності. В даному випадку, паралельно з підвіскою перевіряється стан покришок.
  • Наявність невластивих звуків, стукоту в області підвіски. Для діагностики рекомендується якомога раніше заглянути на СТО.
  • Зниження кліренсу.
  • Знос покришок відбувається нерівномірно.

Ремонт підвіски Пассат Б5 рекомендується довіряти фахівцям. Своїми силами можна поміняти тільки сайлентблоки.

Підвіска Б5 має не найміцніші комплектуючі, тому вона потребує підвищеної уваги, регулярному проходженні технічного обслуговування. Також рекомендується відмовитися від спортивного стилю їзди.