Головна Цікаво Вжити попереджувальних заходів

Вжити попереджувальних заходів

281
0

Питання недопущення поширення африканської чуми свиней заслуховувалось на нещодавньому засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії. Про ситуацію у районі доповів в.о. начальника управління Держпродспоживслужби Роман Гапоненко.
АЧС за останній період набрала дуже масового поширення. Якщо до  серпня з початку 2016 року виявлено 20 випадків захворювання свиней на АЧС, то за серпень 2016 р. — 24, за вересень — 6 випадків. Всього від даного захворювання впродовж року в Україні знищено більше 80 тис. гол. свиней.

Перший випадок захворювання свиней  на АЧС  зареєстровано 31.07.2012 року в Запоріжській області. В 2014 році в Україні було зафіксовано 16 випадків АЧС, у 2015 році — 40 випадків АЧС. Всього за період з 2012 року в Україні зафіксовано 112 випадків АЧС.

Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не несе. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів'я хворих свиней гине. Вірус АЧС стійкий і знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур.
Основним заходом профілактики та недопущення АЧС є робота свиногосподарств в режимі «закритого типу». Режим «закритого типу» — це в першу чергу двоконтурна огорожа свиногосподарств, щоб унеможливити доступ на територію ферм бродячих тварин та сторонніх осіб; робота санпропускників та дезбар‘єрів і дезкилимків; заборона персоналу господарства утримання свиней в особистих домогосподарствах; контроль за дотриманням правил особистої гігієни персоналом.

У даний час вирощуванням та відгодівлею свиней в районі займаються 23 господарства різних форм власності, в яких утримується 13930 гол. свиней, більше тисячі —  в 3 господарствах. В особистих селянських господарствах району утримується 14730 гол. свиней.

Однією з причин виникнення захворювання є реалізація м‘яса свиней  без попереднього клінічного огляду та ветеринарно-санітарної експертизи туш тварин, які можуть бути носіями віруса. А на стихійному ринку ТзОВ «Вега», на площі Є. Коновальця реалізація м‘ясних туш набрала масового характеру. М‘ясо продається в антисанітарних умовах, розкладене на брудних ящиках.  У таких же умовах реалізуються й інші харчові продукти.

Упродовж  2015-2016 роках  проведено 5 засідань надзвичайної протиепізоотичної комісії при Жовківській РДА, де розглядалось питання стихійної торгівлі. Прийнятими рішеннями  зобов‘язано міського голову Жовкви та начальника  Жовківського відділення поліції Кам‘янко-Бузького відділу поліції Головного управління національної поліції у Львівській області вжити заходів щодо ліквідації стихійної торгівлі на території біля ринку ТзОВ «Вега». Проте виконком Жовківської міської ради прийняв рішення про надання торгових місця на даній території.

Основними причинами поширення вірусу АЧС є нелегальна торгівля живими свиньми та продуктами, неконтрольоване переміщення тварин, а також ігнорування питань, пов'язаних з ідентифікацією та реєстрацією свиней.
Члени комісії прийняли відповідні рішення щодо попередження недопущення АЧС на території нашого району.
Також на засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії розглянуто питання недопущення поширення заразного дерматиту великої рогатої худоби.

Наш кореспондент.