Плюси і мінуси роботи в Чехії
У зв’язку зі спрощенням отримання робочої візи, багато українців прагнуть виїхати за кордон в пошуках кращого життя. Багато переїжджають в Прагу або в її околиці і працюють в різних сферах. Хоча Чехія дозволяє заробляти в рази більше, ніж в Україні, все ж перед «міграцією» варто зважити всі за і проти.
Плюси роботи в Чехії
Робота в Чехії в 2019 році – це дуже прибуткова справа для середньостатистичного українця. Буквально за кілька місяців можна заробити більше, ніж за рік у себе на батьківщині. З явних плюсів варто виділити наступні:
Висока заробітна платня. Не залежно від вашої спеціальності, ви тут будете отримувати більше, ніж удома. Медсестри тут можу заробляти в середньому 1000 – 1500 євро, а кваліфіковані лікарі до 4000 євро. При цьому багато що залежить від конкретної спеціалізації.
Повний соціальний пакет. Чехи серйозно ставляться до своїх співробітників, як до своїх співвітчизників, так і до закордонних претендентам. Офіційне працевлаштування в багатьох компаніях передбачає хороший відпустку, медичну страховку на 2000 крон (приблизний заробіток за три дні роботи) і можливість платити податки.
Відносно недорога їжа і житло. В середньому на їжу одній людині потрібно 80 євро – це з урахуванням того, що не потрібно сильно економити. Житло в готелі або хостелі може коштувати чином, 3500 крон на місяць (140 євро). Для працівника, який буде заробляти наприклад 2000 євро, дана сума не є великою.
Мінуси праці в Чеській Республіці
Крім плюсів завжди є і мінуси праці закордоном. Ось деякі з них:
- Непростий робочий графік. В середньому для українців чехи пропонують десятигодинний робочий день шість днів на тиждень. При цьому при необхідності потрібно буде працювати додатково. Працювати в такому темпі півроку або рік досить проблематично. Хоча варто відзначити, що за це роботодавці та люблять іноземців, так як самі чехи працюють зазвичай з восьми до п’яти.
- Негативне ставлення до алкоголю. Якщо співробітник прийшов на роботи з невеликим запахом «вчорашнього» свята, то начальник, чи не церемонячись його звільняє. Він не буде виносити попередження або штрафувати, а просто звільнить людину, тому важливо стежити за тим, щоб ходити на роботу тверезим як «сльоза».
Через таких непростих моментів багато претендентів з України розглядають роботу в Празі або поблизу неї, як тимчасову підробіток. Однак кваліфіковані фахівці, які мають освіту і відповідні навички, можуть домовитися на більш кращі умови і спокійно працювати хоч і кілька років.