Головна Цікаво Звертайте увагу на розбіжності між розмірами Вашої реальної та нарахованої зарплат

Звертайте увагу на розбіжності між розмірами Вашої реальної та нарахованої зарплат

122
0

Головне управління ДФС у Львівській області повідомляє, що чинним законодавством з 1 січня 2019 року встановлено мінімальний розмір заробітної плати найманого працівника на рівні 4173 гривень.

Одним з основних пріоритетів роботи фіскальних органів є робота з суб’єктами господарювання з метою зменшення кількості роботодавців, які виплачують заробітну плату найманим працівникам менше встановленого законодавством розміру – ,,мінімізаторами” заробітної плати.

За результатами проведеної роботи Головним управлінням ДФС у Львівській області протягом 2018 року забезпечено зменшення кількості ,,мінімізаторів” заробітної плати на 882 суб’єкти господарювання.

Для проведення розрахунку розміру середньої заробітної плати на підприємстві фіскальними органами враховується загальна кількість найманих працівників та нарахований фонд оплати праці.

Однак, проведеним аналізом поданої податкової звітності встановлено непоодинокі випадки, коли на підприємстві посадовим особам (засновнику, керівнику, бухгалтеру) виплачується в рази вища заробітна плата ніж найманим працівникам, які зазвичай отримують її на рівні/або наближену до мінімальної.

Саме від офіційного нарахованого та виплаченого доходу – заробітної плати в майбутньому найманому працівнику буде розраховано розмір пенсії.

В даній ситуації в першу чергу має бути зацікавлений найманий працівник, порівнявши суми фактично виплаченої заробітної плати та нарахованої відповідно до податкової звітності. Для цього можна скористатися електронними сервісами: Електронним кабінетом платника податків про отримані доходи (ДФС України) (sfs.gov.ua) та/або в ,,Особистим кабінетом” Пенсійного фонду (Пенсійний фонд України) (www.pfu.gov.ua).

У разі встановлення розбіжностей між нарахованими доходами та фактично виплаченими, платник податків може звернутись в територіальні органи ДФС України або Державну службу України з питань праці.