Українська культура — це безцінний скарб національного значення. Впродовж століть мистецтво проявляло себе як справжнє творіння таланту нашого народу, яке втілювало цілісність і, водночас, багатогранність внутрішнього світу минулих поколінь і було з давніх часів органічною складовою життєдіяльності людини. Особливе значення в цьому сенсі має наша пісня. Вона дійсно була і є душею народу, виразником його заповітних мрій, почуттів, поетичної творчості. Саме вона, пісня, об’єднувала наш народ у боротьбі за волю і незалежність.
Як і в давні часи, так і сьогодні ми знаємося на музиці та любимо гарний спів. Взяти хоча б Стару Скваряву — село, в якому володіють секретом людського єднання. У той час, коли жителів, здається, об’єднати між собою стає все
важче, у невеличкому селі взялися за духовність. Уже вдруге на широкий загал народ доводив: їх здатне поєднати мистецтво духовного співу.
Упродовж чотирьох годин — у рамках фестивалю духовного співу «Україна понад усе», приуроченого 26-й річниці проголошення Незалежності України, глядачі, а це і староскварявці, і запрошені гості отримали невимовну насолоду від виконавської майстерності прекрасних хористів Жовківщини та з міста Лева.
Цей фестиваль, серед іншого, цікавий однією родзинкою. Окрім звучання духовних співів, проводилися ще майстер-класи з гончарства та ковальства, а також особливе пригощання кулішем від жовківських козаків-реєстровців.
Цьогорічний фестиваль проводився за участі п’яти церковних хорів, тріо та солістки, які задіяні при храмах району, а також монашого хору ЧСВВ «Деісіс» (регент С. Дольний) і Галицького камерного хору з м. Львова (керівник В. Яценюк). Хорові колективи супроводжували духовні наставники — настоятелі храмів, які разом з учасниками виголосили спільну молитву. Декан Жовківський о. Ярослав Петруха звернувся до усіх присутніх із духовною проповіддю. Своєю чергою о. Степан Макар, настоятель храму верховних апостолів Петра і Павла с. Старої Скваряви, щиро подякував учасникам церковних хорових колективів, місцевій і районній владам за велику справу для Всевишнього і для душі кожного християнина.
Учасників фестивалю та духовенство привітали і війт села Василь Дзюб, і очільниця району Надія Щур. Голова Жовківської РДА запевнила, що такі духовні фестивалі покликані до ще більшого вивчення переданих нам у спадщину релігійних творів, аби вони зазвучали так, щоб раділа душа і палало серце невимовною радістю за свій народ, за свою країну.
Цієї недільної днини церковне подвір’я Старої Скваряви перетворилося на сад Божественних пісень, який квітнув літніми Господніми піснеспівами у виконанні запрошених гостей.
Отож, зерна зі Святого Письма, освячені Господніми піснеспівами на другому духовному фестивалі староскварявців, обов’язково проростуть — і зацвіте сад Божественних пісень по всій Жовківщині та Україні, який принесе на рідну землю Мир, Злагоду, Єдність та щасливе майбутнє для українців!
Зоряна ГУМНИЦЬКА.