Головна Духовне Жовківчани на прощі у Зарваниці

Жовківчани на прощі у Зарваниці

273
0

Жовківчани взяли участь у Всеукраїнській молодіжній прощі у Зарваниці, що відбулася у Марійському духовному центрі 18-19 липня й котру очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук. Зокрема він відправив Панахиду за Героїв Небесної Сотні, усіх воїнів та невинно вбитих, які віддали своє життя за Україну. Молитва відбулася після чисельного походу зі свічками на площу перед Собором Матері Божої Зарваницької, де встановлено відповідний меморіал.

Прощу розпочав Всеукраїнський форум мирянських спільнот УГКЦ на площі  біля собору творчою програмою на духовну тематику, яку відкрив о. Василь Білаш (присвячено 150-річчю від дня народження Митрополита Андрея Шептицького та молитві за мир в Україні).

Жовківчани підготували літературну сторінку про життя Митрополита Андрея Шептицького. Розпочинаючи виступ, ми привітали учасників прощі від Всеукраїнського Апостольства Молитви, зокрема від головного координатора отця Терентія Довганюка, ЧСВВ, а також розповіли про Апостольство Молитви на Жовківщині.

Загалом літературна сторінка стосувалася автобіографії А. Шептицького та його духовно-патріотичного  життя на благо рідної України. Як писав у своєму посланні Андрей Шептицький до вірних церкви: «Відтепер маю бути не лише вашим братом, але й вашим опікуном, вашим батьком, і маю присвятити вам усе, а коли буде треба, навіть і життя за вас віддам». Як глава УГКЦ своєю наполегливістю домагався, щоб український національний рух дотримувався правил християнського патріотизму, а церква відігравала роль духовного і морального авторитету для українського народу. Девізом від його пастирського лис-та і до кінця служіння стали слова: «Християнин може і повиинен бути патріотом! Але його патріотизм не сміє бути ненавистю».

Ми також наголосили перед учасниками прощі на пророчих словах Андрея Шептицького: «Наша Церква буде знищена большевиками, розгромлена большевиками. Але держіться, не відступайте від віри, від святої Католицької Церкви. Тяжкий досвід, який впаде на нашу Церкву, є хвилевий. Я вижу відродження нашої Церкви. Вона буде гарніша, величавіша від давньої та буде обнімати цілий наш народ. Україна звільниться зі свого упадку та стане могутньою, з’єднаною, величавою, яка буде дорівнювати другим високорозвинутим державам».

Своїм виступом ми хотіли показати прочанам, що Митрополит Андрей Шептицький був далекоглядним, з пророчим поглядом і великим люблячим серцем до свого Народу й України.

У літературній сторінці взяли участь: Надія Хомишин, Богдан Бовшик, Дарія Висоцька та Тернопільський церковний хор, який виконав низку пісень.

Опісля, відбуваючи молитовну зустріч перед чудотворною іконою Зарваницької Божої Матері, ми молилися за мир, спокій в Україні та воїнів, які бережуть нас від ворогів, що зазіхають на нашу землю.

 Галина Фесюк, редактор часопису «Всеукраїнське Апостольство молитви».