Головна Економіка Фізична особа-підприємець сплачує єдиний податок

Фізична особа-підприємець сплачує єдиний податок

218
0

Чи повинен такий підприємець застосовувати РРО у своїй діяльності?

Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» внесено зміни до підпункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу та  зазначено, що платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи – підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій.

Одночасно у абз. 13 та 14 підпункту 110 розділу І Закону передбачено, що ці зміни набирають  чинність для  платників  єдиного  податку третьої групи з 01.07.2015 року, а для платників єдиного  податку другої  групи з 01.01.2016 року.

Отже, платники єдиного податку у першому півріччі 2015 року не застосовують реєстратори розрахункових операцій. Починаючи з 01.07.2015 року платники єдиного податку третьої групи, крім платників (фізичних осіб – підприємців), які здійснюють діяльність на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі,  мають застосовувати реєстратори розрахункових операцій.

 А з 01.01.2016 року застосовують реєстратори розрахункових операцій всі платники  єдиного  податку крім платників  першої групи, а також другої і третьої груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі.