Головна Економіка Як повідомили в ДПІ у Жовківському районі: З 1 квітня – нова...

Як повідомили в ДПІ у Жовківському районі: З 1 квітня – нова форма податкової накладної

214
0

Наближається день набрання чинності нової форми податкової  накладної. Нагадаємо як змінилася форма накладної, особливості її  заповнення та правила реєстрації у ЄРПН з 01.04.2016 р.

Уже з 1 квітня 2016 року слід буде використовувати нову форму податкової накладної (далі – ПН), затверджену Наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. №1307.

Завантажити новий бланк можна з розділу "Бланки" ДК-порталу (для перегляду відкрийте вкладку "Версія від 01.04.2016 )

Як змінилася нова форма ПН, ми докладно описали в аналітичному матеріалі ще у лютому. Якщо коротко, то:

1) Із заголовної  частини накладної виключили дані про місцезнаходження покупця/продавця,  номер телефону, вид цивільно-правового договору, форму проведених  розрахунків. Натомість з’явилися графи для відображення  постачання/придбання товарів/послуг філією (структурним підрозділом), яка фактично є від імені головного підприємства – платника податку стороною договору. 

2) Замість 4-х розділів табличної частини – тепер лише два:

 Розділ А (рядки І-Х) –  вносяться узагальнюючі дані за операціями,  на які вона складається, зокрема, загальна сума ПДВ, обсяги постачання  та інформація щодо зворотної тари (у разі її наявності);  Розділ Б, у якому зазначається інформація про товари/послуги, за якими проведена операція, за якою складається ПН.

 3) У табличній частині з’явилась нова графа 8 «Код ставки ПДВ».

4) Зазнав змін перелік типів причин, за якими ПН не підлягає наданню покупцю.

5) Прописані правила  складання зведених ПН, не тільки по операціям, що мають безперервний або  ритмічний характер, а також за випадками, по яким потрібно нараховувати  податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ.

Звісно, можна скільки завгодно розповідати, як заповнювати податкову накладну, наводити порівняльні таблиці чи цитувати норми ПКУ. Проте для кожного бухгалтера важливо розглянути різні варіанти заповнення на прикладі, а також побачити зразки заповнення ПН.

Розуміючи це, в аналітиці ми навели приклади складання  ПН у різних випадках та зразки заповнення податкових накладних у таких випадках (завантажити, ХLS)

Зверніть увагу: Згідно з п. 3 нового Порядку, усі податкові накладні підлягають реєстрації в ЄРПН за формою, чинною на день такої реєстрації. Виходячи з цієї норми, з 1 квітня 2016 р., можна буде зареєструвати податкові накладні за березень 2016 р. та "запізнілі" тільки, якщо вони будуть складені за новою формою,  затвердженою Наказом № 1307.