Головна Економіка Не зупиняючись на досягнутому, думають про майбутнє

Не зупиняючись на досягнутому, думають про майбутнє

599
0

Проблем, які стоять перед нашою країною сьогодні — багато, одна з найважливіших — розвиток мережі автошляхів. Про будівництво, реконструкцію, капітальний та поточний ремонт автомобільних доріг загального користування державного і місцевого значення Львівської області, зокрема Жовківщини, часопис вирішив запитати керівника приватного підприємства «Рома» Романа ДЕМЧИНУ.

— У районі активно здійснюється капітальний ремонт доріг. Незважаючи  на непросте фінансове становище в галузі, проведена велика робота щодо створення безпечних умов дорожнього руху. Колектив ПП «Рома» працює чітко й злагоджено, робить усе, що від нього залежить.

В основному підприємство працює за результатами тендерів. Тобто активно беремо участь в усіх тендерах, які оголошуються. Найбільший об’єкт, який вдалось підприємству виконати, це траса Миколаїв-Городок-Жовква-Кам’янка-Бузька-Бібрка. Стараємося  своїх працівників максимально задіяти, адже якщо є стабільна робота, то і є вчасна оплата праці.

Так, роботи на відрізку дороги Івано-Франкове-Жовква перебувають на завершальному етапі. Нижній шар дорожнього полотна майже вимощений. Очікується наступний транш коштів, аби класти верхній шар.

Окрім цього об’єкта, ПП «Рома» виконує роботи, на які кошти виділяються з обласного бюджету. Так, зроблено реконструкцію автомобільної дороги с. Старої Скваряви. Хочеться наголосити, що всі роботи проводяться з використанням сучасних технологій та матеріалів. Багато заходів реалізовується щодо підвищення рівня безпеки руху.

Варто зазначити, що з обласного бюджету було виділено фі-нансування на дороги місцевого значення: Жовква-Мокротин-Сулимів-с. Стара Скварява — 0,9 млн. грн., Рава-Руська-Гайок — 3 млн. грн., Боянець-Купичволя — 2 млн. грн. Також виконано основні ремонтні робіти з облаштування нового асфальто-бетонного покриття на дорогах місцевої сітки: с. Воля Гамулецька — 2 млн. грн., Рава-Руська-Магерів (біля Старого Села) — 3,3 млн. грн., Немирів-Добросин-Магерів — 0,9 млн. грн., Любеля-Крехів (с. Добросин) — 3,9 млн. грн., Куликів-Костеїв — 2 млн. гривень. Загалом цьогоріч приватним підприємством виконано робіт протяжністю 27 км. Автодорога Львів-Рава-Руська приведена в належний естетичний стан, відповідно до державних вимог і стандартів: частково замінено дорожні знаки, проведено ямковий ремонт та ін. Дуже важко працювати при недофінансуванні галузі, без відчутної підтримки з боку місцевої влади та й ще в умовах, коли постійно йде нарікання на дороги з боку суспільства. Не секрет, що покриття вітчизняної дорожньої мережі залишає бажати кращого, та працівники дорожнього господарства роблять усе від них залежне.

На жаль, підприємству не вдається через брак фінансування зреалізувати всі плани та вчасно завершити розпочаті важливі роботи, але по при усі нюанси, їм є чим пишатися. Нехай деякі об’єкти можуть здаватися і незначними в загальнодержавному масштабі, та для району вони відіграють ключові ролі.

Якщо говорити про завдання на наступний рік, то підприємство планує провести модернізацію асфальтозмішувальної установки. Тобто встановити додатково устаткування для виготовлення нового виду асфальто-бетонної суміші, який мають компанії «Онур» (Туреччина) та «Автомагістраль» (Одеса).

За 26 років незалежності на загальнодержавному рівні не приділялося стільки уваги дорожнім артеріям України, як за останні два роки, а також стало можливим взаєморозуміння зі службою автомобільних доріг.

 

Зоряна ГУМНИЦЬКА.