Головна Економіка Доброго господаря видно здалеку

Доброго господаря видно здалеку

238
0

Минув рік, відколи Роман Васильович Горбань очолив Жовківську районну раду. З різних ракурсів можна трактувати цей відтинок часу по-різному: як доволі значним, так і дуже коротким. Упродовж такого періоду можна зробити і багато, і зовсім мало. Утім із упевненістю можна сказати: другий висновок – це не про нинішнього керманича самоврядної Жовківщини.
Бо доброго господаря – видно здалеку. Я про те, що віднедавна (про це писала газета) на самому вершечку головної адмінспоруди району красується герб України, який потрапив туди з доброї волі та легкої руки Романа Горбаня. Для попередніх керманичів, схоже, це питання було непідйомним. А щодо облаштування довіреної території, то тут можна багато говорити. Та варто один раз побачити, щоб засвідчити: при кермі радівської господарки – людина, для якої лад, чистота і охайність – речі важливі і необхідні. Саме завдяки їм – довкола порядок, належний благоустрій. І це – далеко не остаточний  вислід зробленої роботи. Бо навесні, каже Роман Васильович, у плані озеленення буде внесено багато змін та доповнень. А зміни в реконструкції і облаштуванні приміщень ради відбулись насамперед. І їх позитивний результат уже відчули як депутати, так і працівники та відвідувачі установи. Стосуються вони сесійної зали, приміщення приймальні, ремонту побутових приміщень, заміни вікон. Разючих змін зазнало облаштування їдальні.

Роман Васильович – людина виважена, поміркована, він, без перебільшення – сильна та вольова натура, де наяву великий життєвий досвід та практика. Налаштованість на справу, зосередженість, втім, не дають йому права давати волю емоціям чи видати роздратованість. Саме тому у повсякденній діяльності послуговується правилом: кожен гість – людина, яка потрапляє на прийом, — має бути належно зустрінута, вислухана і покидати кабінет голови якщо не з допомогою, то з мудрою порадою. Як свідчить статистика, за 10-місячний період діяльності на прийомі у голови районної ради побувало понад сто співвітчизників, щоб згодом донести до громадськості схвальні відгуки. Інше підтвердження тому – чисельні грамоти, подяки та й просто вдячні слова, донесені не тільки в приймальню голови райради, а й в редакцію часопису.

«Плідно займатися посадовими справами допомагає і сприяє конструктивна співпраця з іншою гілкою влади – виконавчою,  на чолі із головою РДА Надією Щур. Наявність такого творчого тандему – важливий фактор у вирішенні нагальних проблем, яких сьогодні вистачає і з кожним днем додається. Дружня, позитивна атмосфера – поштовх до продуктивної діяльності всіх служб та підрозділів як районної ради, так і адміністрації, – аналізує голова. – Сьогодні депутатський корпус – позитивно дієвий, налаштований на роботу, якому, попри політичні вподобання, притаманні одностайність та виконавча дисципліна. Адже через політичні розбіжності будувати та творити важко, гальмуються усі благі процеси. Я задоволений діяльністю  колег-депутатів, роботою постійних комісій. За звітний період ухвалено чимало життєво важливих рішень, погоджені десятки проектів та висловлені політичні позиції у вигляді звернень. Не було в нас проблем із обранням голови і заступника, як і з обранням редактора часопису «Відродження».  На противагу роботі депутатів попереднього скликання, коли голову обрали з четвертої спроби, а кандидатуру редактора домінуюча політична сила шукала аж за межами району, ігноруючи достойну людину в самому колективі.

Звісно, щоденно відчуваю підтримку та допомогу свого заступника Алли Жук, попередній досвід її роботи з людьми почасти сприяє дипломатичному вирішенню спірних питань».
Нинішня ситуація на Сході внесла певні корективи у графік роботи очільника районної ради. Разом із колегою із Бродівщини Євгеном Шведом він побував у Луганській області, на лінії розмежування, із гумдопомогою відвідав 80-ту бригаду. Звідти повернувся з угодою про партнерські стосунки і співпрацю між Білокуракинською РДА  та Жовківською райрадою. Хліб-сіль на вишитому рушникові підтвердив щирість та добро-зичливість українців Сходу. А західні партнери запросили до себе на літній відпочинок луганських школярів, обопільним ріше-нням домовилися про обмін викладачами (з проведенням уроків української мови). Також невдовзі голова Білокуракинської РДА Сергій Іванюченко гостював у Жовкві, де набрався неабияких вражень. А на наступному тижні до нас приїжджає помічник командира 80-ї бригади.  
Налагоджена й інша співпраця – транскордонна. Тричі зустрічалися голова та староста Томашівського повіту Польщі, де обговорили спільність проблем і планів, шляхи вирішення перших  та втілення в життя інших. Приймає Роман Горбань активну участь й у виїзних засіданннях обласної асоціації рад, вивчає передовий досвід  самоврядної господарки інших районів. Приємно, що на обласному рівні робота голови оцінена на високому рівні, а Жовківщина нині входить у шістку кращих рад Львівщини.

Згідно з висновком фінуправлі-ння Жовківської РДА, до загального фонду районного бюджету станом на 1 листопада 2016 року надійшли податки, збори та неоподатковані платежі на загальну суму 54 678, 2 тис. грн., при плані із внесеними змінами на 10 місяців – 50 688,9 тис. грн., що становить 94, 4 відсотка до плану на 2016 рік та 107, 9 відсотка до плану на 10 місяців. Перевиконання районного бюджету становить 3989, 3 тис. грн.
«Головне в роботі депутатів цієї каденції – це відсутність політи-канства. Буваючи на громадських заходах будь-якого спрямування, приходжу до висновку, що треба іти чи їхати до людей, почути їх думку. Майже річний досвід роботи підтверджує позитивізм таких стосунків.
Попереду – чимало задумів і планів, над якими будемо працювати. Вірю, що з Божою допомогою та з розумінням і сприянням Жовківської громади разом зможемо ще багато зробити. Перші результати вже є.

Окремо хочу звернутися до читачів газети. «Відродження» — це чинник, що формує громадську думку, дає змогу бути в курсі подій у районі, аналізувати, порівнювати. Закликаю читати районку, дописувати, сигналізувати про прикрі явища, аби позбутися негативу і зробити наше життя трішки кращим, кроки – впевненішими, а думки – світлішими».

Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ.