Головна Життя Продавець — професія для тих, хто любить ...

Продавець — професія для тих, хто любить спілкуватися

14347
0

У всі часи її величність Торгівля мала найважливіше значення в економічному житті територіальної громади. Життя будь-якої повноцінної держави не можливо уявити без хороших і розвинених торгових відносин. Професія "продавець" — одна з найбільш поширених і повсюдно затребуваних професій у світі.

Із людьми цієї професії ми зустрічаємося щодня. Зайшовши до крамниці, прийшовши на ринок, ми часто зустрічаємо привітні і доброзичливі обличчя, на яких буквально читається запитання: "Чого бажаєте?". Інколи ці люди стають настільки близькими нам, що ми сприймаємо їх як друзів, і раді їх бачити по той бік прилавка. Йдеться про продавців — людей, про яких ми, здається, знаємо все, а насправді – знаємо  дуже мало.

День працівників торгівлі, який відзначатимемо 31 липня, — без перебільшення, свято не лише трудівників прилавка, а й кожного з нас, покупців. Адже ми щодня щось купуємо, стаючи таким чином учасниками дії  торгівлі. Зрештою, не секрет, що сьогодні, мабуть, добра частина жовківчан перекваліфікувалася на торгівельних працівників, нелегкою працею здобуваючи копійку для своїх сімей на ринках, тому можна стверджувати, що професійне свято працівників торгівлі — дійсно одне із наймасовіших.

Приємно, коли продавець ставиться до тебе з повагою і зі знанням справи продає товар, при цьому чітко і грамотно дає поради. Деякі продавці вміють встановлювати дивовижну атмосферу довіри зі своїми клієнтами.

Такими є приватні підприємці Любов Бас, Надія Янкович та Олександра Кісик, яких ми вибрали із великої когорти торгових підприємців.  Кожна із них у своїй торговій діяльності керується тим, щоб задовольнити потреби клієнта, ба більше, найвибагливішого сьогоднішнього покупця. Отож, напередодні їхнього професійного свята ми вирішили поспілкуватися із цими дивовижними особами. Особами прадавнього ремесла.

Люблю людей, тому все вдається легко та просто

Приватний підприємець Любов Бас, яка є власником магазинів "Євро" та "Євромода", на ринку праці вже давно. Розпочинала трудову діяльність із продавця на склад-магазині, універмазі. Згодом вирішили сама стати підприємцем і заробляти на себе, і для своєї сім’ї. Їй, як і кожній жінці, притаманне — бути завжди красивою, усміхненою, лагідною. Саме тому пані Люба вибрала торг одягом. Адже це дуже важливо для нас, а особливо для найкращої половини людства, поновляти повсякденний гардероб, незважаючи на вік. На її думку, якщо людина любить людей, то все вдається просто та легко. Товар закупляє у Туреччині, Республіці Польщі, Арабських Еміратах, відповідно до сезону. У її магазинах постійно діють знижки. Ця досить вишукана, приваблива жіночка завжди Вас зустріне привітно і доброзичливо. Підкаже, допоможе, запропонує свій товар так вишукано, невимушено, що Ви неодмінно його придбаєте. І будете вдячні, повертаючись до власниці знову і знову. У планах пані  Люби — з часом відкрити ще один магазин. Попит на товар є, то чому б не спробувати, — зауважує підприємець. — А коли людина чогось прагне і до цього йде за Божими законами, то вона неодмінно цього досягає,  —  підсумовує  Любов Бас…

Чесність, відкритість, комунікабельність

Насамперед, продавець — це професія для тих, хто любить спілкуватися, — зауважує Надія Янкович, яка торгує на продуктовому ринку Жовкви. — На перший погляд, у цій професії немає нічого складного: не потрібно готуватися до уроків і перевіряти зошити, цілий день бити відбійним молотком, відповідати за життя людей — проте кожен день необхідно бути готовим до зустрічі з клієнтами, успішно презентувати свій продукт чи послуги. А це — певна перемога над собою, над своїми страхами. Необхідно вміти знаходити взаєморозуміння з покупцем, знати, як його завоювати, як донести до нього справжню необхідність товару, як боротися із втомою і негативними емоціями, як створювати ефективну рекламу своїх товарів та послуг, і в результаті – стати успішною людиною. Чесність, відкритість, комунікабельність — ось основні риси, які притаманні цій тендітній жіночці.

— У кожній приватній справі є свої плюси і мінуси. Торгування продуктами – не виняток. Треба враховувати якість та термін придатності того чи іншого продукту харчування, залежно від сезону. Улітку — попит на одні види товару, узимку — вже на інші. Все необхідно передбачити, щоб бути у виграші. Звичано, хочеться більшого і кращого, стараєшся постійно самовдосконалюватися, та найголовніше сьогодні — це добробут, злагода та любов у сім’ї, мир у країні, — підкреслила пані Надія.

Краса, вишуканість понад усе

Професія продавця — особлива. Вона вважається робітничою, але має творчий характер. Адже, крім професійної підготовки, необхідно мати знання етики і психології поведінки продавця.  Враховуючи зміни в суспільстві, торгівля вимагає новітніх технологій, нових форм роботи. Такої думки досвідчений  працівник  торгівлі  і просто хороша  людина — Олександра Кісик.

Нас, жителів колишнього Союзу, меблями ніколи не балували. Їх ми купували раз на все життя. Але дістати (а не придбати) хороші меблі було майже те ж саме, що придбати автомобіль… Та й вибір був типовий. За останнє десятиліття вітчизняна меблева промисловість слідом за будівельним бумом почали стрімко розвиватися. Водночас у торгівлі з’явилась неймовірна кількість меблів будь-якого асортименту європейських виробників. Вивчаючи імпортний товар, перейшли на нові технології і асортимент й українські меблевики. Так, у великих містах видкрито чимало меблевих магазинів. Не виняток і Жовква. Саме про головний атрибут домашнього затишку і піде розмова у нашій наступній історії.

Приватний підприємець Олександра Кісик на меблевому ринку уже 15 років. Завітавши у її магазин "Дім меблів", який знаходиться на вулиці Богдана Хмельницького,  вже з порогу зауважиш, як людина любить і цінує свою теперішню професію (до слова, пані Олександра — фаховий музикант. Викладала у Жовківській школі мистецтв і була однією зі солісток народного жіночого вокального ансамблю "Журавка"). Олександра Йосипівна одразу почала показувати нам товар, який по-дизайнерськи прибраний виробами, зробленими її руками. Це справжні витвори мистецтва.

— Бути продавцем добрим, який вміє заохотити сьогоднішнього вибагливого покупця  — це важка робота. Праця з людьми — це дуже складно. Тому що у бізнесі, у дорогому бізнесі (до слова, пані Олександра продавець дорогих і вишуканих меблів) йде психологічний, мистецьких підхід. І тут мистецтво на руку. Адже кожна людина — індивідуальна, кольорова, неповторна. Сьогоднішню мою роботу, як і кожну справу, потрібно любити, — констатує пані Олександра. — Дуже важливо слідкувати за постійними змінами ситуації на ринку і бути "гнучким", як то кажуть, "знати, звідки вітер дме", тобто змінюватися відповідно до змін на ринку. Необхідно бути комунікабельною і відкритою людиною, і, звичайно, професійна підготовка і досвід — дуже хороші помічники.

Але робота насправді є цікавою і приємною для неї. Найголовніші риси характеру, які вона виділила для представника цієї професії — чесність, чемність, відкритість, креативність. Людина, що прагне працювати у цій сфері, має бути гарною газдинею, вона не допустить того, щоб людина пішла з магазину незадоволеною. На запитання: "Які плюси Ви вбачаєте у своїй професії?" відповідь почули таку: "Перш за все, це спілкування з покупцями, нові знайомства. За допомогою спілкування у магазині я можу визначити, що це за людина та чого вона хоче. Коли людині не вистачає краси  у житті, вона шукає її в красивомо оточенні. Це створений комфорт у домі, квартирі. Ще один позитивний фактор – вишукання товару, нового товару. Отже, робота продавця дуже складна. Перед людиною стоїть багато вимог: вміння рахувати, знати якість товару, вміти обслужити».

Сьогодні важко знайти грамотного продавця, але ми спілкувалися справді з професіоналом, з людиною, яка знає свою справу.

Ось такі вони працівники торгівлі. Щоденно зустрічаються з реальними потребами людей, першими відчувають настрій жителів сіл та міста. Найперше правило для торгівельного працівника — бути привітним, ввічливим з покупцями, ні при яких обставинах не забувати золоте правило, що "клієнт завжди правий".

Назагал напрошується висновок. Людина, яка працює в сфері торгівлі повинна бути впевненою. Щоб бути впевненим, треба бути майстром своєї справи, знати свій товар — його особливості, характеристики, корисні властивості, переваги і т. д. Також такій людині варто вміти викликати довіру у покупця. Для цього потрібно мати хороший настрій, бути доброзичливим та охайно виглядати. Хороший продавець повинен вміти ставити запитання, щоб виявити потребу покупця в тому чи іншому товарі. Хороший продавець є той, хто вміє розговорити покупця і ненав’яз-ливо підвести його до думки про покупку.

Зоряна  ГУМНИЦЬКА,

Тарас НЕВГАМОВНИЙ.