Головна Інтерв'ю Олесандр Гостіщев: «Громадськість повинна довіряти та допомагати міліції…»

Олесандр Гостіщев: «Громадськість повинна довіряти та допомагати міліції…»

570
0

Так вважає новий очільник Жовківського РУ МВС Олесандр Гостіщев. Людина, яка стала зовсім новою в організації роботи правоохоронних органів нашого району. На посаді головного міліціонера він перебуває вже кілька місяців, саме тому журналіcти газети «Відродження» вирішили дізнатись, як же провадиться діяльність захисників закону Жовківщини під очільництвом нової людини з бойовим досвідом у зоні АТО. Чи вдалось віднайти правильні шляхи з налагодження роботи колективу та зуміти переродитись на посаді штатного міліціонера — ми спитали у самого керівника райвідділу міліції району  Олександра Гостіщева.

— Як Вам вдалось влитись у нову для Вас справу — роботу у правоохоронних органах?

— Хоч професія для мене і нова, проте я з самого початку чітко бачив те, як я хочу працювати — не так як працювала стара система. Зараз ретельно вивчаю законодавство України, те, з чим стикаюсь у процесі роботи. Активно допомагають у цьому колеги. Вони почали по-іншому ставитися до власної роботи, бо чудово зрозуміли, що відбуваються зміни у старій системі організації роботи правоохоронних органів. І ці зміни вже торкнулись кожного.  Наприклад, на тижні отримали канцелярію: не за власні кошти, а за рахунок держави. Відбувається також повне забезпечення іншою, необхідною для роботи, матеріальною базою, зокрема, і пальним також за кошти держбюджету.

— На тлі, так би мовити, доволі скандального призначення Вас на пост очільника Жовківської міліції, Ви налагодили співробітництво із робочим колективом? Чи виникають труднощі?

— Я б сказав, що скандальним моє призначення було більш від громади. І колектив спочатку із недовірою ставився і до мене, і до подій, пов’язаних із моїм призначенням на пост начальника райвідділу. Думали, що я прийшов, аби усіх тут розігнати (усміхається). Проте з часом вони зрозуміли, що все не так і нікого звідси гнати не будуть, а навпаки — працювати фахово та одним міліцейським колективом. Майже півтора місяці ми притирались, знайомились. А за цей час уже увійшли у звичний робочий ритм. Всі зараз добре знають, що отримувати зарплату вони будуть тільки за виконану роботу. Не так, як було раніше, що хтось міг просто гуляти і при цьому, хоч і небагато, але заробляти. Тепер усі налаштовані на те, щоб працювати і давати результат.

— Скільки часу Ви перебу-ваєте на посаді керівника Жовківського РВ МВС та чого вдалось досягти?

— Перебуваю на посаді з 15 травня, уже три місяці. Найбільш значущим досягненням вважаю те, що колектив спрямовано на роботу. Варто відзначити, що цього місяця ми вже входими у п’ятірку рейтингу Львівської області серед інших райвідділків за усіма базовими показниками (раніше входили лише у десятку). Вдалося запровадити реформу — повне переформатування роботи, за яким створені групи швидкого реагування, які вже отримали транспорт. Це служба «102», яка буде вести патрулювання цілодобово. Вдалось досягти повного матеріального забезпечення для роботи працівників. І найважливіше те, що люди почали вірити, що усе може бути по-іншому.

— Виступаючи на 36-й сесії Жовкіської районної ради, Ви сказали, що будете боротися із корупцією в міліції та інших службах, тобто з так званим «кришуванням». Чи є вже результати?

— Вже є деякі напрацювання, але розкривати усього, звісно, не буду (усміхається). Коли я вперше прийшов сюди, то одразу зібрав своїх заступників, керівників служб, аби дати доручення. Вважаю, що людину спочатку потрібно попередити, а якщо не береться за розум — діяти і застосовувати різкіші методи. Усі були попереджені про те, якщо хтось з мого підрозділу буде помічений на такому, що «кришує», комусь «допомагає», справу затягує — ми будемо різко реагувати.

— Нещодавно відбулось публічне затримання одного із Ваших заступників патрульними ДАІ під час водіння у нетверезому стані. Ваша думка з цього приводу, та яка майбутня доля підлеглого порушника?

— У мене тільки одна позиція — працівник міліції, як будь-хто інший, не може бути за кермом у нетверезому стані. Коли людина відпочиває, випиває на дозвіллі, то потрібно це робити з розумом і не сідати за кермо. Коли випив, то візьми таксі чи зателефонуй другові, щоб той тебе підвіз, проспись в машині, але ні в якому разі працівник міліції не повинен бути за кермом у нетверезому стані — закон для усіх один. Моя позиція — людина повинна бути звільнена. Зараз він ще перебуває у лікарняній відпустці, але вже підготовлений наказ про його звільнення із лав правоохоронних органів. Відповідно до закону, він набере юридичної сили тоді, коли працівник з’явиться на роботі.

— Чи вдається запровадити реформу поліції у Жовківському РВ МВС?

— У м. Жовкві робота патрульної служби починається із 5 серпня. Вже отримали транспорт. Повністю переформатовуємо роботу секторів громадської безпеки та ДАІ району. Створюємо модель поліції для малих міст і сільської місцевості. Усі з нетерпінням чекають запровадження нових порядків. Люди лише запитують: «коли вже розпочнемо?». У нас в райвідділі колектив дуже молодий, 80 % працівників — люди віком до 30 років. Всі хочуть змін, працювати по-новому.

— Судячи з досвіду нововведень підрозділу поліції, до цього негативно ставляться працівники ДАІ. Яка ситуація у Вас?

— Є такі випадки, але їх мало. Те, що працівники ДАІ скептично до цього ставляться це не наш клопіт. Або усі працюють по-новому, або, вибачте, — не працюють. Відповідно до умов пілотного проекту поліції, у Жовкві буде влаштований відбір тих пра-цівників міліції району, які хочуть і будуть працювати далі — це триватиме близько 2 місяців. І за цей час ДАІ повністю буде переформатоване у поліцію, і тодій й ми побачимо. хто і як хоче працювати. Але я вас запевняю, коли старі працівники побачать зміни  не на словах, а на ділі, то вони захочуть працювати. Тим паче, у нас немає такої мети, щоб змінити усі старі кадри. Як би раніше не працювала стара система, у цих людей є великий професійний досвід — вони лише були її заручниками. І навіть у деяких питаннях реформи вже додають свої ремарки, мовляв, ми вже це робили і воно не принесло результатів, відповідно — потрібно це робити по-іншому.Також  старі працівники можуть передати свій величезний досвід молодим.

— Олександре Євгеновичу, як працюватиме міліція району в умовах адмінреформи і чи є вже якісь напрацювання?

— Ми працюємо над тим, щоб забезпечити усі громади працівниками правоохоронних органів, але і при цьому не можемо роздувати штат. Дільничний інспектор буде у кожній громаді. Упродовж 1-2 місяців відбудеться реформування дільничних інспекторів, проект якого готують у міністерстві. Буде один великий відділок і щонайменше один дільничний у громаді, залежно від кількості населення. У нас іде комплексна реформа. Групи швидкого реагування (патрулі «102») заберуть на себе приблизно 50 % роботи дільничних інспекторів. За рахунок цього, ми виграємо з кадровим забезпеченням, і міліція працюватиме у комплексі.

— Чи ведеться міліцією контроль за дотриманням заборони на продаж алкогольних напоїв у магазинах і торгових точках у вечірній час?

— Так. Усі торгові точки і магазини, які реалізовують алкогольну продукцію, були попереджені з цього приводу. Ми не почали когось «пресувати», а просто попередили підприємців: коли громадяни будуть скаржитися, ми будемо вживати належних заходів. Нещодавно мав розмову із підприємцями міста, також із пересічними громадянами. Люди вже звикли до цієї заборони. І якщо якийсь торговий заклад раніше міг собі дозволити працювати довше, то зараз цього не буде. Власне ці групи, патрулі будуть це контролювати. Трохи важча ситуація у селах, але ми старатимемось і тут утримувати порядок. Те, чого раніше ми не могли  охопити, зараз, з покращенням матеріально-технічної бази, обов’язково будемо допрацьовувати.

— Нещодавно ВРУ ухвалила новий законопроект щодо ліцензування й акцизного збору при реалізації пива. Чи ведеться якийсь контроль за дотриманням цієї постанови з боку міліції? І чия це компетенція?

— Насамперед, це компетенція податкової служби. До нас звертаються в тих випадках, коли люди скаржаться на продаж алкогольних напоїв на розлив. Тоді втручаємось ми. А перевірка документів — робота податкової служби. Якщо яка-небудь торгова точка продає алкогольні чи тютюнові вироби неповнолітнім особам або дітям — тоді також втручаємось ми. Для попередження та запобігання подібних випадків постійно ведеться профілактична робота з підприємцями. Зараз люди це розуміють, і вже протягом місяця таких звернень ще не надходило. З приводу ліцензування пива, то тут все правильно. Купити ліцензію за 8 тис. грн. для точки, яка реалізовує алкоголь — гроші невеликі.

— Олександре Євгеновичу, які подальші перспективи розвитку міліції Ви бачите, які завдання ставите перед собою і особовим складом? Чи є проблеми у жовківської міліції, які потребують нагального вирішення?

— В основному це труднощі, які виникають під час роботи — робочі моменти. Хочеться, щоб працівники повністю переосмислили, як вони працюють. І важливою є робота з громадськістю. Прагнемо, щоб люди вірили міліції і допомагали їй. Бо нас лише 100 на весь Жовківський район. Звичайно, що хотілось більше людей, адже трудового ресурсу відчутно бракує. Наприклад, люди з карного розшуку працюють по кілька діб підряд. Помітно, що у них з’явився азарт працювати. Вони почали бачити перед собою ціль і те, чого від них хочуть, розуміти, що їх робота приносить користь, дає результат, цінується і підтримується. В недалекому майбутньому хочу вивести жовківський райвідділ міліції на перше місце в області, аби люди змогли впевнено сказати, що міліція працює.

— Дякую за розмову!

Спілкувався Віталій СЛУКА.