Головна Інтерв'ю Аліментів не уникнути

Аліментів не уникнути

260
0

Сьогодні все більше обертів набирає тема несплати аліментів. Влада зараз стала більш прихильною до дітей – їхній розмір збільшився, а виплати стали обов’язковими. Хоча трапляються й такі батьки, які все-таки відмовляються утримувати своїх дітей, пояснюючи це «вічним» пошуком роботи. Держава подбала про дітей і в такому випадку – призначила суспільно корисні роботи, які оплачуватимуть. Детальніше про це ми розпитали старшого інспектора Жовківського районного відділу з питань пробації Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Мінюсту, майора внутрішньої служби Ольги Боднар.

— Ольго Володимирівно, роз’ясніть нашим читачам конкретніше про суспільно корисні роботи, ким і кому вони призначаються?
— Згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» Статті 31.1, суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування.

Суспільно корисні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, їх виконують не більше восьми годин, а неповнолітні – не більше двох годин на день. Суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами І або ІІ групи, вагітним жінкам, жінкам, старшим 55 років та чоловікам, старшим 60 років.

Стаття 183.1 передбачає про несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, — тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.

— Яким чином проводять адміністративне стягнення?
— Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається відповідним органом місцевого самоврядування. За виконання таких робіт порушнику нараховують плату за виконану ним роботу. Оплату праці здійснюють погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.
Суспільно корисні роботи виконують не більше восьми годин, а неповнолітні – не більше двох годин на день.

— Розкажіть про обов’язки власників установ щодо виконання порушником суспільно корисних робіт.
— На власника відповідних установ покладається: погодження з органом центрального органу виконавчої влади, перелік об’єктів та види таких робіт; контроль за порушниками; своєчасне повідомлення про ухилення порушника від виконання робіт; ведення обліку, інформування та кількість відпрацьованих годин; нарахування плати порушнику, перерахування її на відповідний рахунок для погашення заборгованості зі сплати аліментів.

— Які наслідки очікують порушника у разі ухилення від суспільно корисних робіт?
— При невиконанні таких робіт постановою суду їх строк може бути замінений адміністративним арештом. Строк арешту визначається з розрахунку, що одна доба арешту дорівнює п’ятнадцяти годинам невиконаних суспільно корисних робіт, але не може перевищувати п’ятнадцяти діб.

Уляна ГРИНЧУК.