Головна Інтерв'ю Як буде здійснюватися розрахунок за газ

Як буде здійснюватися розрахунок за газ

385
0

Із початком опалювального сезону у людей виникло чимало запитань щодо розрахунку за послуги газопостачання. Окрім суттєвого підвищення ціни на голубе паливо, ще й змінено пільгові обсяги його використання.

Роз’яснити порядок нарахування за спожитий природний газ ми попросили начальника Жовківської районної служби газопостачання Андрія Маркова:

— Нарахування за природний газ, спожитий у жовтні, споживачам було здійснено, виходячи з пільгової ціни, яка діяла на норму до 200 куб. м на місяць.

Кабінет Міністрів України, відповідно до Постанови № 872 від 30 жовтня 2015 року, запровадив         порядок використання газу за пільговою ціною. Відтепер для споживачів, які використовують газ для індивідуального опалення або комплексного споживання, діятиме ціна 3,6 грн. за 1 м куб. газу на обсяг 1 200 куб. м, що будуть спожиті за 6 місяців опалювального сезону — 1 жовтня 2015 до 31 березня 2016 року. Тобто, споживачі отримали можливість «переносити» невикористані обсяги газу на наступні місяці.

За обсяг, спожитий понад 1 200 куб. м, споживачу доведеться заплатити повну ціну — 7,188 грн. за 1 куб. м. газу. Наприклад, споживач за 6 місяців опалювального періоду використав 1500 куб. м газу, то сума до сплати становитиме 6476,4 грн.: 1200 куб. м х 3,6 грн. = 4320 грн., 300 куб. м. х 7,188 грн. = 2156,4 грн.

Однак, у зв'язку з тим, що нововведення вступили в дію лише з 4 листопада, нарахування за природний газ, спожитий у жовтні, споживачам було здійснено, виходячи з пільгової ціни, яка діяла на норму до 200 куб. м на місяць. Якщо, наприклад, сім'я за жовтень використала 250 куб. м газу, то сума до сплати становитиме 1079,4 грн.: 200 куб. м х 3,6 грн. = 720 грн., 50 куб. м. х 7,188 грн. = 359,4 грн.

За підсумками споживання газу у листопаді таким споживачам буде проведено перерахунок, виходячи з норми 1200 куб. м. на опалювальний період. Перерахунок споживачам буде здійснено автоматично, тому додатково звертатися до газового господарства немає необхідності. Різниця у вартості газу залишиться на особистому рахунку споживача і буде врахована при здійсненні наступних платежів.

— Пригадайте, будь ласка, як подавати показники лічильника газу?

— Щоб уникнути непорозумінь при нарахуванні за газ, споживачам необхідно подавати фактичні показники лічильника до газового господарства кожного місяця (30-31 числа) у будь-який зручний спосіб. Детальну інформацію про способи подачі показника лічильника можна дізнатися на офіційному сайті підприємства lv.104.ua у рубриці «До уваги споживачів». У випадку виникнення спірних питань щодо обсягу спожитого газу, представник газового господарства здійснює зняття контрольного показника лічильника за підписом споживача.

Для споживачів, які використовують природний газ для приготування їжі або приготування їжі та підігріву води, впродовж року діє єдина ціна на газ — 7,188 грн. за 1 куб. м.

— Що нового запроваджено для споживачів газу?

— ПАТ «Львівгаз» відкрив споживачам повний доступ до даних особових рахунків. Із 17 листопада на сайті 104.ua запрацював новий сервіс компанії — "особистий кабінет". З його допомогою можна в максимально зручний спосіб керувати даними свого особового рахунку. Зокрема такими, як оплата за газ та покази лічильника, а також стежити за іншими змінами, які відбуваються у рахунку користувача та повністю контролювати їх.

Скористатися “особистим кабінетом” можуть усі споживачі регіону — від населення до представників приватних підприємств, на ім'я яких відкрито особовий рахунок. Використання такого сервісу дає можливість у будь-який зручний час здійснити оплату, подати, а також звірити покази свого лічильника. Найважливіше, що користувачам “Особистого кабінету” повністю відкриті усі дані за їхнім рахунком. Вони можуть переглядати історію з датами оплат та подачі показань лічильника, дізнатися про свій поточний тариф та баланс. Якщо ж у споживача виникнуть запитання, він має можливість одразу, в режимі онлайн, звернутися до фахівця компанії, написати скаргу чи записатися до керівництва на прийом.

Із збільшенням ціни на газ до нас почало звертатися багато споживачів з питаннями нарахувань. Деякі з них навіть думали, що їм навмисно щось «докручено» в квитанції. Щоб зняти усі питання та зробити систему нарахування прозорою, ми повністю відкрили доступ до абонентської бази через сервіс «особистого кабінету». І тепер кожен споживач має можливість оперативно дізнатися про актуальну ціну та усі дані, які відображені в рахунку.

Новий сервіс зручний у користуванні, має простий та зрозумілий інтерфейс. Окрім того, споживачі можуть легко та швидко пройти у ньому реєстрацію, яка займає всього кілька хвилин. Для цього необхідно знати номер свого особового рахунку та останню суму платежу за газ.

Однак просимо зауважити, що на сьогодні «особистий кабінет» працює у тестовому режимі. Тому, якщо при реєстрації чи користуванні виникають технічні проблеми, споживачам необхідно звернутися у службу підтримки support@104.ua, або листом безпосередньо із кабінету.

З детальною інструкцією реєстрації та використання «особистого кабінету» можна ознайомитися на сайті 104.ua в публікації «Як зареєструватись», або за номерами контакт-центру 032-2907-104; 067- 21-77-104.

Уляна ЛАЩІВСЬКА.