Головна Історія В місті Добромиль Старосамбірського району вшанували пам’ять жертв війни

В місті Добромиль Старосамбірського району вшанували пам’ять жертв війни

288
0

У неділю, 24 червня, в місті Добромиль Старосамбірського району вшанували пам’ять жертв НКВС.

Заходи розпочалися поминальною панахидою під стінами колишньої тюрми НКВС у Добромилі. Участь у заході взяв заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк.

Опісля учасники скорботних заходів пройшли пішою ходою до урочища Саліна, поклавши дорогою квіти до могили жертв НКВС у Добромильській тюрмі на міському цвинтарі. Також відбулась екуменічна панахида за жертвами репресій біля пам’ятного знаку жертвам НКВС, встановленого в урочищі «Саліна» на соляному шибі, куди скидали вбитих людей.

«Трагедія Саліни. Тут, у соляній шахті у 1941 році енкаведиська масакра заморила ворогів совєцького режиму – 3600 українців. І це лише за офіційними даними. Сьогодні на Старосамбірщині вшановували пам’ять тих, кого безпощадна репресивна машина перемолола і стерла з лиця землі. Але пам’ять – явище безсмертне. Тим паче, коли вона підкріплена традицією. Маємо вшановувати невинного убитих і щоденною працею доводити недаремність їхньої жертовності», – зазначив під час виступу Володимир Гірняк.
Довідка.

Поселення Саліна розташоване поблизу Добромиля. До ІІ-ої світової війни там видобували сіль спочатку кустарним, а згодом шахтним способом. Шахта імені Кароля стала останнім притулком в’язнів Перемишльської тюрми, мешканців округу Перемишля, Нижанкович, Добромиля в перші дні війни між Німеччиною та Радянським Союзом, у червні 1941 року.

На Саліні кати НКВС замордували та скинули у шахту понад 3 тисячі невинних людей.
Із 1990-го року в останню неділю червня на Саліні проводяться поминальна панахида та мітинг-реквієм вшанування пам’яті жертв НКВС.