Головна Герої У Жовкві вшанувати світлу пам’ять борців за волю України

У Жовкві вшанувати світлу пам’ять борців за волю України

247
0

З нагоди Свята Героїв у середу біля пам’ятника Євгенові Коновальцю у Жовкві зібралась громадськість міста, учні шкіл, щоб вшанувати світлу пам’ять борців за волю України — лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН. Вони внесли величезну лепту у формування та розвиток нашої держави, боронили рідну землю і віддавали за неї життя. Нині ми вшановуємо і героїв сучасності, які зі зброєю у руках відстоюють на передовій незалежність і майбутнє України. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх Героїв, що полягли за рідну землю. Голова Жовківської районної державної адміністрації Надія Щур і голова Жовківської районної ради Тадей Швай поклали вінок до пам’ятника Є. Коновальцю. Велично і гучно звучав Славень-Гімн.

Священнослужителі відслужили Панахиду за померлими. Зі Святом Героїв привітав заступник голови Жовківської районної ради Богдан Юрдига:

— У цей день ми вшановуємо Героїв української нації — усіх, хто віддав своє життя за волю України. Другий рік поспіль  не тільки згадуємо, а й живемо поряд із Героями сучасними, які стали на захист української державності. Сьогодні вони на передовій, а ми під їхнім захистом. Згадуємо не тільки тих, які загинули, а також пам’ятаємо і молимось за всіх тих, хто своїми вчинками доводить героїчність української нації.

Спільними зусиллями, молитвою, боротьбою ми відстоїмо цей дар Божий, нашу землю, нашу державу. Нині маємо вчитися у Героїв, брати приклад.

До громади Жовківщини, присутніх юних патріотів звернувся учасник бойових дій на Сході України Андрій Умрихін — лейтенант, заступник командира батальйону «Луганськ-1», командир розвідки. Промовець відзначив, що багато мешканців нашого району — героїв сучасності, відстоюють  незалежність держави перед дуже сильним ворогом. І власне переданий з діда-прадіда патріотизм, підсилений прикладом героїв української історії, допомагає долати труднощі й відстоювати майбутнє України. А. Умрихін подякував волонтерам, жовківчанам за допомогу і підтримку. Навіть передана паска у час Великодніх свят чи домашня консервація по-особливому підтримують наших воїнів.

Хвилючим був виступ Григорія Хавунки, який звернувся до молоді, щоб шанувала пам’ять усіх героїв — борців за волю України.

Наш святий обов’язок — пам’ятати тих, що віддали найбільшу ціну — життя —  за українську незалежність, за кожного з нас. Невмирущими стануть імена нинішніх героїв, які зростали на жовківській землі і, на жаль, загинули упродовж 2014 р. і з початку 2015 р.

Анатолій Жаловага (м. Дубляни) — активіст Євромайдану, загинув 20 лютого 2014 р. на вул. Інститутській у Києві.

Володимир Попович (с. Гряда) — рядовий 24-ї окремої механізованої бригади, загинув 11 липня 2014 р. під час обстрілу «Градами» у районі Зеленопілля Луганської області.

Андрій Панечко (с. Річки) — молодший сержант 24-ї окремої механізованої бригади, загинув у зоні АТО 1 серпня 2014 р.

Віктор Чернюх (с. Любеля) — солдат 80-ї окремої високомобільної десантної бригади Збройних сил України. Попрощався із життям 11 листопада 2014 р. у с. Сокільниках Новоайдарівського району Луганської області.

Тарас Дорош (с. Малехів) — сержант міліції, боєць батальйону патрульної служби міліції особливого призначення, загинув 14 січня 2015 р. неподалік селища Станиця-Луганська від кулі снайпера.

Володимир Збишко (м. Рава-Руська) — офіцер, який героїчно загинув 21 січня 2015 р., повертаючись за пораненими побратимами.

Вічна шана і слава героям, полеглим у боротьбі за рідну землю! Пам’ять про них вічно житиме у наших серцях! Нехай кожного з нас торкнеться голос героїв, які відійшли у вічність, які воєдино, наче в унісон промовляють до нас, живих: «Українці, немає жертв, немає смерті — є тільки ціль, за яку ми клали свої голови. Здійсніть наш заповіт». І коли цей голос почують мільйони, можна буде спокійно глянути у майбутнє, бо тоді мільйони щоденною працею, жертвуючи життям, засвідчать, що Україна буде жити і перемагати!

Після урочистого віча Свято Героїв продовжилося на міському стадіоні «Розточчя». Наслідуючи героїв, учні  шкіл проявляли свої вміння, спритність і вправність у військово-прикладному мистецтві. Юні завзято брали участь у змаганнях і  ще емоційніше підтримували змагунів.

Відзначено грамотами Жовківської районної ради і Жовківської РДА  учнів Добросинської, Староскварявської, Туринківської, Жовківської № 3, Сопошинської шкіл за активну участь у Святі Героїв. Другий рік поспіль не було рівних Максимові Чикалу із Жовківської ЗОШ № 3 у віджиманні лежачи,  найсильніший він й  у підтягуванні на перекладині. У стрільбі з пневматичної гвинтівки брала участь єдина дівчина Христина Вус із Жовківської ЗОШ № 1, яка перемогла і усіх хлопців.

За результатами змагань перше місце зайняли учні Жовківської ЗОШ № 1, які нагороджені кубком переможця, друге — Жовківської ЗОШ № 2, третє — Глинського НВК. Голова правління благодійного фонду «Допомога і турбота» Мирослав Хом’як подарував команді-переможниці пневматичну гвинтівку. Після спортивних випробовувань усі учасники ласували солодкими напоями і тортами від організаторів — відділу освіти і сектору молоді та спорту Жовківської РДА, УДЮС та МК. Та головне, чим були нагороджені хлопці і дівчата, — це можливість проявити себе у суперництві й вмінні досягати мети і, можливо, трохи відчути себе героями.

Уляна Лащівська.