Головна Освіта ДРУЖБА НЕ ЗНАЄ КОРДОНІВ

ДРУЖБА НЕ ЗНАЄ КОРДОНІВ

348
0

Нещодавно впродовж тижня Жовківська загально-освітня школа № 2 І-ІІІ ступенів приймала гостей у межах міжнародної програми стажувань AIESEC. Знайомство з AIESEC — це новий етап для навчального закладу. 29 січня гості з Туреччини, Індонезії, Тунісу, Китаю та Єгипту побували у місцевій школі, аби попрацювати з учнівською молоддю. Мета їхнього приїзду — інтерактивні навчання, майстер-класи, презентації — знайомства учнів із традиціями, звичаями та культурою своїх країн.

Учні з педагогами доклали усіх зусиль, аби студенти-волонтери також відчули колорит старовинної Жовкви. У стінах навчального закладу відбувалося представлення країн-учасниць Айзек. Школярі та вчителі з цікавістю ближче знайомилися з маловідомими фактами, традиціями держав волонтерів тощо.
Посеред тижня шкільний парламент та учні 1-6 класів організували ярмарок, продемонструвавши, що традиція ярмаркування українського народу живе вічно. Солодощі на будь-який смак та за помірними цінами порадували наших гостей, які були приємно вражені такою відкритістю, винахідливістю та, звичайно, кулінарним талантом (до речі, за виручені під час ярмарки гроші для студентів придбали неперевершені українські вишиванки).

Школярі 8-А показали українські самобутні традиції “Андріївських вечорниць” та пригощали волонтерів варениками і пампушками. Найвідважніші спробували себе у ворожінні та традиційній забаві з калитою.

Улюбленим місцем відпочинку для наших дітей здавна є табір “Росинка”, і, звичайно, його не могли не показати гостям. Мандрівка вдалася, емоції переповнювали усіх: спортивні ігри, забави, спілкування біля вогнища та традиційне туристичне частування здружило усіх ще більше.

Родзинкою тижня став відпочинок у готельно-ресторанному комплексі «Акварель». Частування, українські та світові танці, а особливо футбол сприяли дружній та веселій атмосфері.

Важливо, що упродовж тижня були не лише розваги та екскурсії. Сама участь у проекті молодіжної організації AIESEC допомогла школярам пізнати інші народи, стала мотивацією до вивчення англійської мови, показала, як потрібно долати мовні бар’єри у спілкуванні. Така співпраця спрямована на те, щоб показати світ з багатьма можливостями, довести, що кожен із підлітків має великий потенціал і може його розвивати.

Останній день перебування волонтерів Айзека був сповнений хвилювання та суму водночас. Адже кожен із учнів та вчителів знайшов нових друзів, товаришів. Переглядаючи слайд-шоу про ті пережиті разом чудові миттєвості, усі переконалися, що дружба — не має кордонів.

Велика подяка родинам учнів, у яких проживали шкільні гості: Янковичів, Хитрейко, Бондаль, Вірун, Креховець, Брацук, Ягельницьких, Дацик, Бакум, Кубських. AIESEC (абревіатура від фр. Association internationale des étudiants ensciences économiques et commerciales) — це міжнародна молодіжна громадська організація, що об’єднує студентів та випускників ВНЗ із метою розвитку лідерства серед молоді.

AIESEC об’єднує 86 тисяч молодих людей у 124 країнах світу та співпрацює із більш, ніж 2400 університетами. В Україні існує з 1994 року, об’єднує понад 1000 студентів із 50 вищих навчальних закладів. Представництва організації працюють у 18 містах. Місія молодіжної громадської організації полягає в зміцненні міжкультурного взаєморозуміння та розвитку потенціалу молодих людей у суспільстві.

Надія БАЙБУЛА,
Зоряна МИКИТЮК.