Головна Освіта На Жовківщині відзначили День кухаря

На Жовківщині відзначили День кухаря

265
0

Із нагоди Міжнародного дня кухаря та з метою профорієнтації у ліцеї було розроблено і проведено низку заходів, в яких взяли участь майстри виробничого навчання, викладачі спецпредметів та учні.

Розпочалося свято з проведення лінійки на тему: «Кулінарна подорож світом», яку підготували викладач М. Ю. Старчак та учні-першокурсники, що здобувають професію «кухар; кондитер». У виступі-презентації учнів були висвітлені кулінарні особливості грецької, іспанської, японської, індійської, італійської, французької та української кухонь.

Окрасою свята став ярмарок під назвою «Українська кухня» та «Кенді-бар», який організували старший майстер Н. Д. Ногаль, майстри виробничого навчання К. А. Маринка, М. В. Ткаченко, Т. Я. Доліновська, Н. М. Мелян, О. А. Грицак та учні груп № 15, 25, 36, 02, 04. З великим задоволенням відвідали ярмарок та смакували кулінарними виробами і працівники, і учні ліцею, а також були присутні гості, мешканці міста Рави-Руської.

Кожен, хто знає історію, погодиться з нами, що однією з найяскравіших її сторінок стала козаччина. Сторінка ця написана не лише списами та шаблями, а й культурними традиціями нашого народу та кулінарними особливостями. Тому свято не могло обійтися без козацьких столів, на яких почесне місце займали печена картопля, вареники зі шкварками, юшка рибна, короп запечений, пшоняний куліш, гарбузова каша, сало з часником і перцем та гриби, тушковані в сметані.

У рамках свята була проведена виставка наочності, муляжів та макетів.
Завершенням свята стало проведення майстер-класу фігурної нарізки овочів та фруктів, який продемонструвала майстер виробничого навчання М. В. Ткаченко та учні-третьокурсники, майбутні фахівці кухарської кулінарної справи.

Слід відзначити, що Міжнародний день кухаря був насичений подіями, враженнями та новими педагогічними і методичними здобутками.

Надія НОГАЛЬ,
Марія СТАРЧАК.