Головна Проблема Пластмасові квіти та вінки — шкідливі!

Пластмасові квіти та вінки — шкідливі!

433
0

Напередодні Великодня та у Провідну неділю пластик заполоняє кладовища. Люди прибирають могили та прикрашають новими штучними квітами, а старі, що вже втратили колір та первинний вигляд, — викидають. Якщо в містах пластикові вінки з кладовищ вивозять на смітник, то в селах їх просто спалюють. Обидва варіанти не вирішують питання утилізації, проте накладають шкідливий відбиток на довкілля, адже пластик розкладається протягом декількох століть, а при його спалюванні виділяються токсичні речовини, що провокують різні захворювання.

Священики підтримують відмову від практики використання штучних квітів, пояснюючи, що традиція штучних квітів немає глибокого коріння та релігійної основи, і, купуючи пластикові квіти, людина загрожує здоров'ю ближніх, наносить шкоду природі. Найкращим вшануванням померлого є молитва, допомога потребуючим.

Альтернативою до штучних квітів та вінків може бути розсада живих квітів, букети із сухоцвіту, невибагливі до умов рослини, на зразок бальзаміну Воллера та барвінку.

Галина ФЕСЮК.