Головна Політика Жовківщина більшість голосів віддала за Петра Порошенка

Жовківщина більшість голосів віддала за Петра Порошенка

213
0

За всі роки своєї незалежності Україна ще не знала подібних виборів, коли бути головою або членом дільничної виборчої комісії, чи навіть просто віддати свій голос на дільниці, могло коштувати життя. Іноді під дулами автоматів,  практично в стані неоголошеної громадянської війни довелося цього дня, 25 травня, робити українцям свій вибір. І вони його зробили, всупереч відчайдушним намаганням нашої північної сусідки зірвати вибори. Попри її шалену пропаганду в абсурдних звинуваченнях української влади у фашизмі, антисемітизмі й т. п. Цей вибір – шлях у Європу, куди країну наступні п’ять років вестиме за собою новообраний п’ятий Президент України Петро Порошенко. Жовківщина, як і вся Україна, саме йому висловила найбільшу симпатію. Відсоток підтримки жовківчанами цього кандидата є набагато вищим від загальнодержавного і становить 63,58 %.

У загальному в Україні найбільше голосів П. Порошенко отримав на нашій рідній Львівщині – 69,9 %, найгірший результат 33,17 % — у Луганській області. Кращим на Львівщині для нього виявився 125 округ, який включає Миколаївський, Пустомитівський райони та місто Новий Розділ – 75,6 %. Найнижчий відсоток у 121 окрузі (Сокальський, Радехівський райони, м. Червоноград) – 63,53 %. На Жовківщині найкращі результати на виборчих дільницях № 460501 (с. Великі Грибовичі) – 85 %, № 460506 (с. Ситихів) – 84 %, № 460485 (с. Зарудці) – 84 %. Найнижчий показник на дільницях № 460429 (с. Потелич) – 49 %, № 460436 (с. Старе Село) – 50 %.

Найближчий опонент П. Порошенка у виборчих перегонах Ю. Тимошенко набрала на Жовківщині 11,66 % голосів, що є на 1,16 % менше від загальноукраїнського показника. Найкращі результати голосування дали невеликі сільські дільниці № 460435 (с. Дубрівка) – 30 %, № 460436 (с. Старе Село) – 26 %, № 460483 (с. Могиляни) – 24 %. Вочевидь тамтешні жителі ще пам’ятають про повернуті кошти вкладникам Ощадного банку СРСР, в часи, коли Юлія Володимирівна була на посаді прем’єр-міністра. Неабияку підтримку отримав у районі представник Радикальної партії Олег Ляшко, який посів 3-є місце у цій виборчій кампанії. Так як наш район аграрний, його дрес-код з вилами в руках і політична позиція очевидно надихають наших земляків на довіру до нього. Тож не дивно, що найкращий результат отримав на дільниці
№ 460503 – 25 %, яка знаходилась на території аграрного університету у м. Дублянах.

Відповідні показники інших кандидатів подаємо у зведеній таблиці (внизу).

Хочеться звернути увагу на політтехнології, які дали свій результат у нашому районі. Як приклад, кандидат у президенти Гриненко А. В., уродженець м. Харкова, людина, про яку на Жовківщині, як кажуть, ні слухом, ні духом, а за результатами голосування посів 7-е місце, забравши в А. Гриценка 353 голоси. В загальному по 122 ТВО (Жовківський і Кам’янко-Бузький р-ни) – 518. І це тільки в одному окрузі, а в межах України набігає чимала цифра – 130 тисяч голосів.

Цікавим є той факт, що за В. Рабіновича у нас проголосувало 89 людей. Тут про якусь схожість прізвища чи помилку не варто говорити. Очевидно відчувається присутність в минулому на наших теренах єврейського народу. Найбільшу кількість голосів Рабінович отримав на виборчих дільницях міст Рави-Руської – 19 та Жовкви – 20.

Пам’ятають у нас в районі і про захисника «трудового народу» (хоча, судячи з його статків, заробив він їх аж ніяк не трудовими мозолями) Петра Симоненка. За нього віддали свої голоси 75 мешканців району. Якщо говорити про кандидатів націоналістичного спрямування, то варто відмітити, що як О. Тягнибок, так і Д. Ярош найбільшу підтримку отримали в містах Жовкві, Раві-Руській та Дублянах. У сільській місцевості є дільниці, де вони не набрали жодного голосу. Вважаю, це в першу чергу пов’язано з тим, що основна ставка робилася на прохідного кандидата П. Порошенка. Хоча для О. Тягнибока у нашому регіоні неабияку роль  відіграла голова ОДА Ірина Сех, яка суміщає дві посади, це викликає негативну реакцію у населення, внаслідок чого неодноразово відбувалось пікетування Львівської облдержадміністрації.

Хочеться згадати і про нашу територіальну комісію, в роботі якої є багато "білих" плям. Друк інформації про склад дільничних виборчих комісій проводили чомусь не в районній газеті, як всюди по області, а у львівській міській газеті «Ратуша», яку на території Жовківського та Кам’янко-Бузького районів передплачують не більше десятка людей. Дільничним виборчим комісіям замість трьох пачок паперу, за які вони ставили свій підпис у відповідному документі, видали по 10-15 аркушів. До сьогоднішнього дня члени комісії бачили тільки загальний кошторис на суму 2,8 млн. гривень. Реально куди пішли ці гроші – більшість членів комісії не знають, зась. Як кажуть, «кому війна, а кому мать родна». Найближчим часом має відбутися засідання ТВК, на якому голова комісії повинен дати відповіді на ці питання, а тому  тема заслуговує окремого матеріалу.

Євген ВЕГЕРА.