14 грудня, стартувала конференція щодо відкриття транскордонного проекту «Доступне українсько-польське прикордоння: спільні дії щодо модернізації дорожньої інфраструктури».
Проект реалізовуватимуть за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020 ЄІС.
У відкритті конференції взяв участь голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка та голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.
«На Львівщині сьогодні існує і крок за кроком працює на покращення команда професійних і чесних людей. Коли справа доходить до інтересів Львівщини, усі інші інтереси відходять на другий план. Це дає можливість не лише реалізовувати цей проект, а й суттєво впливати на ситуацію з дорожньою інфраструктурою в регіоні. Дороги — це можливість для розвитку, залучення інвестицій та добробут людей. Після реалізації цього проекту ми всі будемо тішитись черговому успіху Львівщини. Удосконалення наявної дорожньої інфраструктури – це перший крок до модернізації України, адже приведення експлуатаційного стану українських доріг у відповідність до світових норм і стандартів створить необхідні передумови для соціально-економічного розвитку не лише кожного конкретного регіону, але й усієї держави в цілому», — зазначив Олег Синютка.
Під час конференції презентували проект у сфері модернізації транспортної інфраструктури, порушили питання поглиблення українсько-польської співпраці.
У результаті реалізації проекту відремонтують дорогу Мостиська — Краківець, що сполучає пункти пропуску через державний кордон між Україною та Республікою Польща, а саме «Шегині-Медика” і “Краківець — Корчова”.
У межах програми «Польща-Білорусь-Україна 2014 — 2020» на території Львівщини реалізовуватимуться 26 проектів на загальну суму понад 49,5 млн Євро. Зокрема, за напрямом «Доступність» — 6 проектів на суму понад 13 млн Євро.
Проект має на меті підтримку транскордонних процесів розвитку в українсько-польському прикордонні шляхом покращення транспортної доступності до регіону та дорожньої інфраструктури. Питання вдосконалення стану української дорожньої мережі має набути стратегічного значення не лише для львівського регіону, але й для всієї держави.