Головна Соціальне життя Веб-портал електронних послуг

Веб-портал електронних послуг

564
0

Одним із основних пріоритетів діяльності Пенсійного фонду України є підвищення якості обслуговування громадян. Зокрема, зменшення необхідності особистого відвідування і часу обслуговування, а також підвищення якості своєчасного та доступного інформування українців про зміни в пенсійному законодавстві, їхні права і обов’язки. З огляду на  ці завдання, ухвалено урядове рішення (розпорядження КМУ №401 від 25 червня 2012 року) про створення веб – порталу Пенсійного фонду України, який розпочав роботу з 1 жовтня 2012 року.
Веб-портал portal.pfu.gov. ua. надає громадянам можливість зручно і оперативно взаємодіяти з органами Пенсійного фонду України, дистанційно отримувати послуги, які раніше вимагали особистого звернення в управління Фонду.

Принциповою відмінністю від попередніх форм інформування Пенсійним фондом через Інтернет є той факт, що веб-портал надає електронні послуги кожній особі індивідуально. Портал працює з дотриманням вимог до захисту персональних даних.

У відкритому доступі (без реєстрації) на порталі надається багато корисної інформації з питань пенсійного страхування, бланки документів, інструкції щодо їх заповнення тощо.
Електронні послуги, які може отримувати користувач на порталі після відповідної реєстрації: отримання пенсійної інформації (для пенсіонерів); формування запитів на попередню підготовку документів; можливість подачі скарг; запис на прийом до фахівців Фонду; отримання інформації про стан розрахунків платників з ПФУ(для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців).  

Для зручності громадян процедура реєстрації на веб-порталі максимально спрощена.
Найбільш тривалим є етап особистого звернення до територіального органу Пенсійного фонду для оформлення заяви на реєстрацію. Це необхідно для виконання вимог щодо захисту персональних даних. Отже, для реєстрації у якості користувача веб-порталу ПФУ необхідно виконати певні кроки.
1. З’ясувати, до якого територіального органу ПФУ необхідно звернутись для оформлення заяви.
2. Прийти до Пенсійного фонду та оформити заяву. Фахівці Фонду допоможуть у її заповненні. Внесені у заяву відомості перевіряються, вносяться до інформаційної системи Пенсійного фонду, друкується розписка про одержання заяви, а також (важливо!!!) «реєстраційний код». Цей код необхідний для реєстрації на веб-порталі.
3. Завершити реєстрацію, зайшовши на веб-портал ПФУ в мережі Інтернет (http://portal.pfu.gov.ua), вибравши пункт меню «Реєстрація на порталі». Заповнити реєстраційну форму. Логін та пароль бажано вибрати такими, що не містять справжніх імен та прізвищ. Виконання такої рекомендації підвищить рівень захисту персональних даних. На введену електронну адресу прийде лист, необхідний для підтвердження реєстрації. Після підтвердження прийде повідомлення веб-порталу про успішне закінчення реєстрації.
Реєстрація на веб-порталі здійснюється один раз!

Надалі доступ до електронних послуг, які передбачають персоналізований доступ (одержання виписок, надання запитів, скарг, запис на прийом тощо), здійснюється після авторизації на веб-порталі.(«Вхід»).

Наталія Завадка,
начальник відділу ведення електронних
реєстрів та підтримки інформаційно- аналітичних систем.