Головна Свято Фестиваль дерунів

Фестиваль дерунів

312
0

Нещодавно у м. Коростені відбувся  VIII Міжнародний фестиваль дерунів, учасниками якого були представники з усіх областей України та з багатьох країн. Відкривати концертну програму із головної сцена мали честь жовківчани.
Керівник відділу культури і туризму Галина Фесюк привітала гостей та коростенців із гарним святом, прочитала авторського вірша про Фестиваль дерунів та вручила Диплом за участь у ХІХ Фольклорному фестивалі "Розточчя" Народному гурту "Коростенські музики" (м. Коростень), які побували у Жовкві.

Першою виступила солістка Народного дому смт. Магерова Юля Капітан із фольклорною піснею, опісля, у виконанні вокального ансамблю "Джерело" Народного дому с. Куляви (керівник Наталя Полоцька) прозвучала  низка народних пісень Жовківського краю. Приємно вражені глядачі, які слухали акапельний спів юних дівчат нашого району, із вдячністю, бурхливо аплодували.
Традиційно на фестивалі дерунів кухарі з різних регіонів країни демонстрували свої унікальні здібності у приготуванні дерунів та страв із картоплі. Усі охочі голосували за найсмачніший дерун, мали змогу навчитися готувати їх на майстер-класах від мера, а також куштувати деруни від різних господинь, яких цього дня було у міському парку навіть не сотні, а понад тисячу.

Відрадно, що захід зацікавив гостей незвичайними конкурсами та розвагами, виставками та виступами творчих колективів.
"Такого масштабного, кількатисячного фестивалю, як у цьому році, ще не було ніколи. Але у підготовці заходу, який очолив міський голова Коростеня, взяли участь усі підприємці міста, залучені фактично усі управлінські структури, а головне, жителі міста" — наголосив начальник відділ культури і туризму м. Коростеня Леонід Буркович.

Наш кореспондент.