Головна Свято Хай рясно колоситься й щасливо живеться

Хай рясно колоситься й щасливо живеться

257
0

З давніх-давен восени, коли землю вкриває жовте листя, коли зібрано врожай, а комори та стодоли заповнені збіжжям, хлібороби відзначають своє професійне свято – День працівника сільського господарства. Хоч відійшли у минуле колгоспи, але залишилася згадка про них. Тож не забули у нашому селі і запросили усіх механізаторів, водіїв, комбайнерів, ланкових, доярок та телятниць, щоб разом відзначити це свято.

І так, урочистість розпочалася, на сцені – ведучі Г. М. Надяк та Г. О. Харечко, які привітали усіх зі святом і надали слово колишньому керівнику господарства П. В. Каліці. Він висловив велику вдячність людям, які пов’язали свої долі із сільським господарством. А дівчата на вишитому рушникові піднесли керівникові  запашний духмяний коровай, як символ родючості української землі. Та яке ж свято без пісні та гумору?! Мелодійними, жартівливими піснями вітав ансамбль “Берегиня” своїх господарів “Ой, біда, подруженьки”, “Очі сині”, “Козачка”, “Ой, на горі дощ іде”, “Ой, гоп зі смиком”. До привітань долучились солісти О. С. Мізерник з піснею “Отча сторона” та І. А. Харечко “Доля, доленька”, а також ансамбль “Калинонька”, який виконав пісні “Де ти, щастя”, “Україна молода”, “Новий день”. З бурхливими оплесками зустрічали хлібороби гумориста Василя Васечка, який веселив своїм гумором.

Нині у сільській раді усі землі розпайовані, кожен отримав свій пай і тепер має можливість працювати на своїй землі. У нашому селі Кам’яна Гора створений кооператив “Загора”, в якому нараховується 45 членів, керівник – П. В. Каліка. У наявності – своя косарка, грабарка, прес-підбирач і вирівнювач для вирівнювання поля. Кооператив “Загора” щорічно надає людям послуги. Громадяни свого села мають можливість посушити і загромадити, потюкувати сіно чи солому. Уже три роки наших корів пасуть електропастухи. Жителі села, які мають трьох або більше корів, мають можливість придбати доїльні апарати. У кооперативі є холодильник для охолодження та зберігання молока, а також аналізатор для перевірки шести показників якості молока.

У нашому селі працює два фермерські господарства, керівниками яких є Ф. О. Кужим та М. А. Пилипець. У кожного з них – своя мрія та надія на краще. Любімо працю на землі, бо без цього не буде щастя ні нам, ні нашим дітям.

Тож хай і надалі рясно колосяться щедрими врожаями наші ниви, хай втілюються в життя наші плани, задуми та сподівання на радість нашим рідним, на благо розквіту рідної України та піднесення добробуту всього українського народу. Хай обходять нас стороною природні стихії, а наші родини живуть у сімейному затишку, щасті, благополуччі та при доброму здоров’ї. Тож не опускаймо наших традиційних свят, уміймо відпочивати і самі влаштовувати гарний настрій.

Надія ШУМИЛО,

завідувач Народного дому  с. Кам’яна Гора.