Головна Свято Шлях Кобзаря – це шлях України

Шлях Кобзаря – це шлях України

455
0

Золотими літерами вписане ім’я славетного Кобзаря, великого сина українського народу, поета, художника Тараса Шевченка в історію  вітчизняної і світової літератури. Воно по праву займає чільне місце серед імен великих геніїв людства, творчість яких стала цілющим джерелом розвитку національних культур. Геніальність Кобзаря полягає в тому, що він через століття виконав для свого народу історичну місію творця нації, став виразником національних почуттів. 

203-тю річницю від дня народження Великого Кобзаря вшанували на Жовківщині.  “В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля” —  під такою промовистою назвою розпочалося свято у Жовківському районному Народному домі.  Біля пам’ятного знака Т. Шевченку був встановлений вільний мікрофон, де впродовж дня усі охочі могли долучитися до читання Шевченкової поезії. Естафету першості взяли учні жовківських шкіл, котрі наввипередки гарно декламували віршовані рядки Кобзаря. Далі читання продовжили дорослі – учителі, бібліотекарі, службовці і просто перехожі. Кожен передавав поезію по-своєму, але з любов’ю й особливим трепетом.

Урочистість з нагоди Кобзаревих уродин розпочала на сцені РНД народна хорова капела «Розточчя» (керівник В. Орищак) виконанням твору «Реве та стогне Дніпр широкий».  Перший заступник голови Жовківської райдержадміністрації Любов Дунець та заступник голови районної ради Алла Жук, переможці конкурсу серед учнів-ської молоді «Іду до тебе я, Тарасе…» Маркіян Луцишин й Іванна Жолобович поклали квіти до пам’ятного знака Т. Шевченку. Священнослужителі о. Михайло Ткачів та о. Василь Батюк разом із присутніми помолилися за Україну.

Начальник відділу культури і туризму Жовківської РДА Галина Фесюк у своєму виступі «Шевченко і сьогодення»  пророчі Тарасові цитати влучно поєднала із нинішніми подіями. Його поезія – завжди актуальна.  Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх загиблих за Шевченкове пророче: «Борітеся-поборете!»

У концертній частині заходу взяли участь ансамбль бандуристів Жовківської школи мистецтв, родинний гурт зі Львова «Мандрівні музики» на чолі з Романом Цисем, Маркіян Луцишин та Іванна Жолобович, Аліна Дем’янець, методист Жовківського районного Народного дому Наталія Парамонова. Присутні вкотре заслуховувалися у пророчі Шевченкові слова.

Найкращою шаною нашому Пророку буде розбудова сильної, квітучої України. Ніхто не забезпечить успішного майбутнього – цього  повинні домогтися самі, прикласти максимум зусиль і старань! Ми впевнено вистоїмо і таки поборемо, виборемо волю, як заповів Т. Шевченко:

Борітеся – поборете,

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас слава

І воля святая.

Уляна ЛАЩІВСЬКА.