Дорогу — молодим
Децентралізація та медична реформа — тісно пов’язані. Особливо це видно в населених пунктах, де лікарські амбулаторії чи ФАПи не ремонтувалися роками.
Мабуть, важко зрозуміти турботи кожного села та містечка. Коли ти в рамках відрядження приїжджаєш у той чи інший населений пункт району, то дуже важко неупереджено дізнатися про обстановку. Звісно, місцева влада буде намагатися показати все те добре, що в неї є.
Отож днями ми вирішили завітати в Кунинську сільську раду. Дорога видалась напрочуд зручною, так як прокладено нове асфальтне покриття. І вже таких незручностей, як колись — ні жителі, ні автомобілісти — не відчувають.
Прибувши на місце, вирішили відвідати медичну амбулаторію, щоб дізнатись як діє медична реформа в населеному пункті.
Будиночок, відведений під амбулаторію, умовно поділений на два крила. Перше, власне, являє собою лікувальну установу з кабінетами спеціалістів, є і ліжка для відвідувачів (денний стаціонар), необхідне медичне обладнання. В повітрі витав легкий запах лікарських препаратів, приміщення виглядало чистим та комфортним.
Молода, заповзятлива, перспективна сімейний лікар, львів’янка Руслана Омеляш за досить короткий час довела собі та й жителям, що може працювати у селі і до того ж зробити даний заклад комфортним і якісним для людей. Найважливіше, лікар чітко знає, що навіть одна людина здатна, звичайно, коли хоче, робити зміни на краще. Руслана Михайлівна приїхала у Кунин працювати три місяці тому, отримавши сюди скерування після інтернатури. Могла, звісно, залишитись у Львові, але хотіла сама собі довести, що витримає і зробить якісь зміни.
Руслана Омеляш – керівник ФАП в Кунині«Спочатку мені було цікаво. Це своєрідний виклик. Тут і протікав дах, і опалення, як такого, немає, і умови не вельми. Працювати на початках було важко. Але є бажання здобути досвід. Люди приходять з різними проблемами. А ти лікар, маєш знати все. Спочатку вирішила шукати фінансування для ремонту будівлі і можливості отримати новий інвентар. Колектив амбулаторії підтримав мене. Ми згуртувалися, обрали свій курс руху, окреслили, що хочемо і куди рухаємось, на що сподіваємось. Написали мікропроект. Очікуємо позитивного висліду», — ділиться пані Руслана.
Однак найважливіше — не ремонт приміщення чи нове обладнання у медичному закладі, а люди, переконаний лікар. За тих декілька місяців роботи фахівець своєї справи зрозуміла — вона потрібна кунинчанам. «Країну можна змінити лише за ініціативи молодих людей, звичайно при підтримці старших. Реформи за день не робляться, якщо кожен не докладе зусиль і не візьме на себе відповідальність. Професійність і якість, повага до пацієнта мають стати пріоритетними для лікаря», — підсумувала Руслана Омеляш.
Зоряна ГУМНИЦЬКА, Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ